New York Şehrinde Eğitim, Ulaşım, İklim

New York Şehrinde Eğitim, Ulaşım, İklim ve Dil Okulları

Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olmasının yanı sıra dünyanın da en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biri olan New York, Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island olmak üzere beş farklı bölümden oluşuyor. Yaklaşık 8 buçuk milyonluk yoğun nüfusu ile dünyanın en kalabalık metropollerinden biridir ve her yıl çok sayıda göçmeni bünyesine kabul eder. Göçmen kabul etmesi nedeniyle çok sayıda farklı milletlerden insanın bulunduğu şehirde İngilizce aksanı da farklı çeşitlerde konuşulur. 24 saat hareketliliğin olduğu New York, eğitim amaçlı vize alanların tercih ettiği şehirlerden biridir.

New York’ta Ulaşım

New York’un yoğun iş temposunun ve trafiğinin hafifletilmesi ve toplumun rahat ulaşım sağlayabilmesi için hemen her köşe başında otobüs durakları bulunuyor. Kalabalık bir metropol olan New York’ta Amerikan kültürünün bir yansıması olarak hemen her birey kendi aracıyla yolculuk yapmayı sevse de uzun mesafelerde daha hızlı ulaşım isteyen kişiler için yeryüzünün en eski metro hatlarından biri olan New York metrosu hizmetini sürdürüyor.

New York’ta İklim 

Yaz aylarında havanın 30 derecenin üzerinde seyrettiği New York’ta, nem oranının yüksekliği bunaltıcı olabiliyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında yaklaşık 15 derece paralelinde gidip gelen sıcaklıklar, kent sakinlerinin ve ziyaretçilerin anı yaşamalarına ve New York’un tadını çıkarmalarını sağlıyor. Kış mevsiminin geldiğini Manhattan rüzgârları hissettirirken sıcaklıklar sıfırın altına düşebiliyor.

New York’un Cazibe Merkezleri

Yalnızca New York’un değil Amerika Birleşik Devletleri’nin de simgesi haline gelen Times Meydanı ziyaretçiler ile dolup taşarken ünlü markaların ürünlerini teşhir ettiği mağazalar göz kamaştırıyor.

Dünya modasının kalbinin attığı 5. Cadde, alışveriş yapmak ve giyim kültürü oluşturabilmek için ziyaret edilecekler listesinin başında yer alıyor.

Birçok film ve klipte izleyenleri büyüleyen Empire State Binası’na tırmanarak tüm New York’u seyretmek isteyenler önceden rezervasyon yaptırarak bu keyfi tadabilirler.

Özgürlükler ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’nin simgesi olan Özgürlük Anıtı da şehrin sınırları içerisinde yar alıyor.

Şehrin kargaşasından uzaklaşmak isteyenler için devasa bir alana kurulmuş olan Central Park, koşuya çıkanlar, kayak yapanlar ve dinlenmek isteyenlerin uğrak mekânları arasında yer alıyor.

New York’ta Dil Okulları 

– Embassy

-CES

– Eurocentres

– LSI

– St Giles

-Kaplan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: