Neden Danışmanlık Almalıyım?

Neden Danışmanlık Almalıyım?

Danışmanlık hizmeti, bireylerin fikir karmaşası yaşadığı durumlarda onları rahatlatmak ve doğru yolu göstermek için denenmesi gereken en doğru yoldur. Danışmanlık firmalarının sunduğu hizmetleri küçümsemek, yurtdışına eğitim maksadıyla çıktığınızda büyük hayal kırıklıklarına neden olabilir. Siz bir birey olarak yalnızca bir defaya mahsus bu serüvene atılırken danışmanlık firmaları kendilerine başvuran ve yardım isteyen her bireyle ayrı ayrı binlerce kez bu deneyimi yaşıyorlar. Tecrübe hiçbir şeyler kıyaslanamaz ve tecrübenin yerini hiçbir şey dolduramaz. Bu nedenle daha önce hiç gitmediğiniz bir ülkede daha önce hiç tanışmadığınız bir kurumdan eğitim almak ve o ülkede yaşayabilmek için danışabileceğiniz ve size yol gösterebilecek insanlar olması mutlaka yararınızadır.

Danışmanlık Hizmeti Size Neler Katar?

Basit bir matematik hesabı ile birey olarak başvuracağınız eğitim kurumunun sizden talep edeceği ücret, hiçbir pazarlığa açık değildir. Eğitim almak için bu ücreti ödemeniz ön şarttır. Ayrıca yeterli paranız olsa dahi o kurumun sizi kabul edeceğine dair hiçbir garantiniz yoktur. Ancak danışmanlık hizmeti veren yetkililer, sizin adınıza okula referans olabilir ve daha uygun kampanyalar ile eğitim almanızı sağlayabilir.

Şüphesiz yurtdışında eğitim alacak öğrenciler için en korkulan bölüm vize sürecidir. Ülke konsoloslukları ve eğitim kurumları, sizlere önceden kriterleri bildirse dahi bazı püf noktaları atlamanız durumunda vize süreciniz sekteye uğrayabilir. Bu ağır bedel ile karşılaşmamak için binlerce öğrenciye vize almış olan danışmanlık firmalarından birine başvurabilir ve vize sürecinde desteklerini alabilirsiniz.

Vizeniz çıktı ve seyahat için uçak bileti bulmanız gerekiyor. Günlerce internet başında en düşük fiyatlı bileti ararken bir türlü beklediğiniz fiyatı yakalayamayabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerinin bir diğer artısı da uygun fiyatla uçak bileti temin edebiliyor olmalarıdır. Size uygun bileti sunan firma yetkilileri, gideceğiniz beldede güvenli konaklama yollarını ve diğer bütün püf noktalarını öğretecektir.

Temel olarak “bana ne fayda getirecek?” gibi bir soru ile yola çıktığınız danışmanlık hizmetlerinin bu artılarını hesaba katarsanız seçmeniz gereken doğru yolun bu süreci bir danışman ile atlatmak olacağına karar verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: