Amerika’da Eğitim Bursları

Amerika Eğitiminde Öğrencilere Sağlanan Maddi Destekler

Üniversite hayatı, ciddi maliyetleri olan bir süreçtir. Yurtdışında bu eğitimi almak isteyen öğrencilerin çok daha ciddi meblağlar ödemesi gerekir. Ancak öğrenciler bazı püf noktalarını takip ederek kendilerini eğitim hayatları boyunca destekleyecek kurumlara veya kişilere ulaşabilirler. Maddi olarak öğrencileri destekleyen veya onlara iş veren kurum ve kişilerin öğrencilerden belli kriterleri yerine getirmelerini talep ederler. Bu nedenle bu konuda ciddi bir araştırma yapmalı ve eğitim hayatınızı dışarıdan alacağınız destekler vasıtası ile sürdürmeyi düşünüyorsanız yanlış adımlar atmamalısınız. Size hangi adımların doğru olacağını anlatabilmesi için danışmanlık firmaları ile irtibat kurarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok kurum burs vererek öğrencileri desteklerken özel üniversitelerde kendilerine değer katacak öğrencilere karşılıksız eğitim vermeyi kabul edebiliyorlar. Maddi olarak direkt yardımda bulunmasalar da öğrencilere iş imkânı sağlayarak maddi kazanç elde etmelerini sağlayan firmalar ve kurumlar da Amerikan eğitim sistemine destek vermeyi sürdürüyor.

Nerelerden ve Ne Şekilde Maddi Destek Sağlayabilirim?

– Spor, müzik veya bilim alanında eşsiz bir yeteneğe sahipseniz yeteneğiniz sizin eğitim hayatınız boyunca ücret ödemeden diploma almanızı sağlayabilir. Amerika’daki özel ve devlet üniversiteleri, bünyelerinde yetişecek özel öğrencileri aradıkları için yeteneklerinizi onlara sunup öğrenci bursu alabilirsiniz.

– İdealist firmalar ve kurumlar, eğitim almak için can atan ancak maddi imkânı olmayan öğrencilere burs vererek onları hayata kazandırmak yönünde ciddi bütçeler ayırıyorlar. Siz de başarılı bir öğrenciyseniz ve ekonomik olarak zorluklar yaşıyorsanız bu şirketler veya kurumlar ile irtibata geçerek burs alabilirsiniz. Bursu yalnızca Türkiye’deki firma ve kurumlar değil, Amerika’daki firma ve kurumlar arasında da aramalısınız.

– Amerika’daki birçok eğitim kurumu, yabancı öğrencilerin entegrasyonunu kolaylaştırmak ve dil konusunda gelişim göstermelerini sağlamak için öğrencilere saat başı ücret ödenen iş imkânı sunmaktadır. Bu işlerden birine gelerek bir sömestrde yaklaşık 2 bin dolar para kazanabilirsiniz.

– Üniversitelerin kampüslerinde kurdukları konaklama tesislerinde öğrencileri yatakhane sorumlusu olarak işe alırlar. Bu işe alacakları öğrencilerin notlarının yüksek ve kişiliklerinin düzgün ve güvenilir olması gerekir.

– Müşterek eğitim programı adı verilen Cooperative Education’ın aracılık yaptığı sistem, öğrencilerin yeteneklerine göre tam zamanlı veya yarı zamanlı iş imkânı sunar. Bu fırsatı kullanarak hem iş tecrübesi kazanabilir hem de ekonomik olarak kendinizi rahata kavuşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: