Amerika’da Konaklama

Amerika’da Öğrenciler İçin Konaklama Alternatifleri

Yaşadığınız ve yetiştiğiniz ülkeden başka bir ülkeye hangi gerekçeyle gidecek olursanız olun şüphesiz aşılması gereken en büyük problem konaklama ihtiyacıdır. İnsanlar, yeryüzünde yaşamaya başladıklarından beri karınlarını doyurduktan hemen sonra barınacak güvenli bir yer aramışlardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim görmeye karar verdiyseniz birbirinden farklı konaklama alternatifleri sizleri bekliyor.

Özgürlükler ülkesi Amerika, kabul ettiği öğrencilerin barınabilmeleri için öğrenci yurtları inşa etmiştir. Yurtlar, temelde ülkemizdeki öğrenci yurtlarına benzese de üniversitelerin kurulu olduğu bölgelerde sadece öğrencilerin konakladığı öğrenci apartmanları, kolay ulaşım ve üniversite kültürünün gelişmesi için özeldir. Öğrenciler, Amerikalı bir ailenin yanında konaklayarak da eğitim süreçlerini tamamlayabilirler. Öğrenci apartmanlarında bir daireyi başka bir öğrenci ile paylaşarak da konaklama sorunu giderilebilir. Bütçesine güvenen öğrenciler, otel konaklamasını tercih edebilirken daha rahat bir konaklama ihtiyacı hissedenler tek başına bir apartman dairesini de kiralayabilirler.

Öğrenci Yurtları

Öğrenciler için ilk akla gelen konaklama alternatifi öğrenci yurtlarıdır. Amerika’daki öğrenci yurtlarını diğer örneklerden ayıran ise yurtların üniversite kampüslerinin içinde veya yakınında olmasıdır. Bu sayede üniversite ile entegrasyon problemi yaşayan öğrenciler, bu süreci kısa sürede atlatabilirler. Ayrıca yurtta konaklayan herkesin sizler gibi öğrenci olması da sizi biraz daha rahatlatacaktır. Yurtların büyüklüğüne göre tek kişilik veya çift kişilik odalarda konaklama imkânına sahipsiniz.

Aile yanı 

Amerikalı Bir Aile ile Konaklama Danışmanlık hizmeti veren firmaların özellikle önerdiği konaklama şekli olan Amerikalı bir aile yanında barınarak eğitim hayatını sürdürme alternatifi son dönemde öğrencilerden ciddi rağbet görüyor. Bunun en büyük nedeni ise Amerikalı bir ailenin yaşam standartlarını keşfetmek ve yabancı dil konusundaki eksiklerin giderilmesinde büyük fayda sağlamasıdır. Ülkenizden uzakta, ailenizden ayrı da olsanız size evinin kapılarını açacak bir aile ile aynı sofrada oturmak, özleminizin giderilmesi adına çok önemlidir. Ayrıca bilmediğiniz bir ülkede kaldığınız süre boyunca size yol gösterecek bir rehberin varlığı önemlidir.

Oteller

Daha ziyade kısa süreli yabancı dil eğitimi için gelen öğrencilerin tercih edebileceği oteller, pahalı olmaları nedeniyle pek tercih edilmese de maddi olarak kendini yeterli hisseden öğrenciler, oda temizliğini düşünmeden, yemek için endişe etmeden otellerde konaklayarak eğitim süreçlerini tamamlayabilirler.

Öğrenci Evleri

Bütün eğitim kurumları olmasa da bazı eğitim kurumları öğrenciler için bir evin farklı odalarını birkaç öğrenciye kiralayabiliyorlar. Evdeki mutfak, banyo ve oturma odası ortak kullanım alanı olarak belirlenirken evin büyüklüğüne göre yatak odaları kişiye özel oluyor. Genel olarak paylaşılan evlerde iki veya üç kişi konaklarken birlikte yaşayan öğrenciler yemeklerini ve temizliği kendileri halletmesi gerekiyor. Ancak yalnız yaşamaktan hoşlanan ve eğitim sürecini tek başına yürütmek isteyen öğrenciler, eşyalı kiralık bir ev tutabilir ve çok rahat bir eğitim süreci geçirebilirler.

Daha Detaylı Bilgi İçin TIKLaYINIZ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: