Amerika’da Eğitim Öncesi Hazırlıklar

Amerika’da Eğitim Öncesi Hazırlıklar

Ülkemizde gerekli eğitimleri aldıktan sonra Amerika’da eğitim hayatınıza devam etmek için adım adım ilerlemeniz gereken bir liste sizi bekliyor. Hayallerinizde Amerika’da üniversite okumak ya da sadece dil okuluna gitmek varsa bazı aşamalarda danışmanlık hizmetlerinin desteği sizin için önemli olacaktır. Eğitim sürecinden önce hangi evrelerden geçmeniz gerektiğini anlamak adına aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Doğru Okul Seçimi

Eğitim alacağınız kurum, doğrudan eğitim sürecinizi etkileyecektir. Öncelikle yapmanız gereken, size uygun okulların listesini çıkarmaktır. Amerika’da binlerce üniversite olduğu için sıralamayı yaparken ekonomik şartları, kurumun eğitim politikasını, bulunduğu şehri ve eğitmenleri göz önünde bulundurmalısınız. Teknik olarak her yıl dünya genelindeki üniversitelerin sıralaması internette ilan edilir. Bu listeden de faydalanarak hangi okulun diğerinden daha başarılı olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak listenin üst sıralarında yer alan bir okul, size uygun olduğu anlamına gelmez. Aynı zamanda bu okulun sizi kabul edeceği anlamına da gelmez. Tam bu noktada sizi doğru yönlendirecek bir danışmana ihtiyaç duyabilirsiniz.

Vize Süreci

Amerika’da vize alabilmek için belirlenen şartlar şöyledir:

– I20 belgesine sahip olmak (kayıt olduğunuz üniversitenin size göndereceği kabul belgesi)

– Talep ettiğiniz vize süresince bulunacağınız ülkede geçiminizi sağlayacak yeterli miktarda maddi kaynağın belgelenmesi

– Seyahat için satın aldığınız uçak bileti

– Vize süresi boyunca geçerliliği devam eden bir pasaport

– Ülkeye giriş yaptığınızda konaklayacağınız yerin belirlenmesi

Tüm bu taleplerin yanı sıra vize süreci boyunca birçok bilgi ve belge sizden talep edilecektir. Bu süreç boyunca yapacağınız en ufak hata, vize sürecinin olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu nedenle bu süreçte size yardımcı olacak profesyoneller ile irtibata geçmelisiniz. Alanında uzmanlaşmış eğitim danışmanları, sizlerin vize sürecinizi doğru şekilde yönetirken uygun fiyata bilet almanızı ve Amerika’da size uygun güvenli bir konaklama yerine kavuşmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda değerli fikirleri ile sizin için doğru okulun hangisi olduğu konusunda da yönlendirme yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: