Amerika’da Eğitimde Dolandırılmayın!

Amerika’da Eğitim Hayali Kurarken Sahte Bir Okula Kaydolmayın!

Düşler ve özgürlükler ülkesi Amerika’da eğitim almak birçok gencin hayallerini süsler. Her yıl dünyaya gelen milyonlarca genç, Amerikan üniversitelerine ve kolejlerine başvuruda bulunuyor ve bunlar arasından şanslı binlerce genç Amerika Birleşik Devletleri’ne eğitim için gidiyor. İster devlete ait ister özel bir okula kaydolun, bunun karşılığında çok ciddi bir meblağ ödemeniz gerekiyor.

Böylesine büyük bir ekonomik pasta ortaya çıktığında sahtekâr ve dolandırıcıların bu pastadan pay istememeleri mümkün değildir. Bu nedenle okul seçerken ve işlemleri yürütürken sahtekârların tuzağına düşmemek için çok dikkatli olmalısınız. Sahtekârlardan kaçınmanın en kolay yolu ise sizin için sonsuz deneyimlerini sunan danışmanlık firmaları ile bu süreci atlatmanız olacaktır.

Bu eğitim sahtekârları, genel olarak interneti kullanırlar ve asla sahip olmadıkları unvanları karşı tarafı etkilemek için ön plana çıkartırlar. Tarafınıza gelen bir mailde veya sosyal medya gönderisinde, çok ucuz fiyatlarla Amerika’da eğitim yalanı sizi cezbetmeye çalışabilir. Hatta mailde Amerikan Devleti tarafından görevlendirildiklerini belirten unvanların da yer aldığı belgeleri size sunabilirler. Eğer bu dolandırıcılara kapılarak okul tercihinden vize işlemlerine kadar birçok konuda ödeme yaparsanız asla bir üniversiteye kayıt yaptıramazsınız ve beklediğiniz vize hiçbir zaman çıkmaz.

İnternet Dolandırıcılarının Vaatlerine Kapılmamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

– Sizden üniversite okuyacağınız sürenin toplam parası talep edildiğinde ödeme yapmayın. Zira Türkiye’de olduğu gibi Amerikan üniversiteleri de dönemlik ücretler belirleyerek bu ücreti dönem başında talep etmektedir.

– İnternet sitesi olsa dahi bir üniversitenin Amerikan eğitim sisteminde var olup olmadığını EducationUSA sitesinden kontrol edebilirsiniz. Buradaki üniversite listesinde adı geçmeyen hiçbir üniversite faaliyet gösteremez.

– Türkiye’deki üniversiteler sınavla öğrenci kabul ederken Amerika Birleşik Devletleri’nde hiçbir üniversite sizi koşulsuz kabul etmez. Size bu yönde verilen vaatlere kanmayın. Ayrıca internet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz üniversite harçlarının altındaki rakamlar ile sizi üniversiteye kaydettirebileceğini söyleyen şahıslar kesinlikle dolandırıcıdır.

Son olarak ciddi bir süreç olan Amerika’daki eğitim sürecini profesyonel bir ekibin desteği ile atlatmak sizi pek çok olaydan koruyacaktır. Bu nedenle alanında uzman danışmanlardan destek almaktan çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: