Los Angeles’da Yaşam ve Eğitim

Los Angeles Şehrinde Eğitim, Ulaşım, İklim ve Dil Okulları

Los Angeles (Melekler Şehri), Büyük Okyanus kıyısında Kaliforniya eyaletinin en büyük, Amerika Birleşik Devletleri’nin ise ikinci büyük şehridir. 20. yüzyılın başlarında tüm dünyayı sarmaya başlayan Hollywood’un kuruluşuna tanıklık eden şehirde, geçmişten günümüze birçok star yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Film endüstrisinin yönetildiği kent, ayrıca göz kamaştıran eğlence mekânları ile hem Amerikalılar için hem de turistler için bir cazibe merkezi haline geliyor. Kişi başına düşen gelir göz önüne alındığında, dünya standartlarının çok üzerinde imkânlara sahip olan Los Angeles’ta hayatını sürdüren yaklaşık dört milyonluk nüfus çok uluslu bir yapıya sahiptir. Los Angeles’ta eğitim veren özel ve devlete ait üniversiteler, her yıl binlerce uluslararası öğrenci tarafından tercih ediliyor.

Los Angeles’ta Ulaşım

Los Angeles’ta yaşayan ve 16 yaşın üzerindeki hemen hemen her birey, özel araç kullandığı için şehirde trafik hemen her saat yoğun olabiliyor. Metro ağının şehrin tüm bölgelerini sarması, toplu taşımayı kullananların işini kolaylaştırıyor. Genel olarak turistlerin ve öğrencilerin kullandığı otobüsler, son derece dakik ve hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih ediliyor. Los Angeles şehir planlamasında sokak ve bulvarlar birbirine paralel olduğu için yabancılar dahi adres bulmakta zorlanmıyorlar. Ayrıca havayolu ulaşımını sağlayan Los Angeles Uluslararası Havalimanı gün boyu yolcuları ağırlıyor.

Los Angeles’ta İklim

Tipik tropikal iklimin hâkim olduğu Los Angeles, sıcak yazları ile meşhurdur. Yaz mevsiminde 35 ile 40 derece arasında değişen sıcaklıklar, Ocak ve Şubat aylarında 12 dereceye kadar düşer. Los Angeles’ta kışlar genellikle ılık geçer ve düşük yağışlar gözlemlenir.

Los Angeles’ın Cazibe Merkezleri

Hollywood filmlerinde zenginliği ve ihtişamı simgeleyen Beverly Hills, Los Angeles şehrinin en zengin muhitidir. Mükemmel tasarıma sahip evler, lüks villalar ve geniş bahçeli mülkler Beverly Hills sokaklarını süslüyor.

Geçmişte yaşamış birçok film yıldızının evleri ve eski film stüdyoları, günümüzde turistlere ve ziyaretçilere açık tutuluyor. Ayrıca Los Angeles’ın simgesi olan ünlü Hollywood tabelasının bulunduğu tepe şehrin gözde merkezleri arasında yer alıyor.

İzleyenleri büyüleyen ve kendine hayran bırakan birçok filmin çekildiği Universal Stüdyolarını ziyaret edenler, adını tarihe altın harfler ile yazdırmış filmlerin nasıl çekildiğine birinci elden tanıklık edebiliyor.

Dünyanın en gözde marinaları arasında yer alan Marina Del Rey, manzarası ve görkemi ile göz kamaştırıyor. Marinada hizmet veren mükemmel balık restoranları ve okyanusun büyüleyici görüntüsü, birçok kent sakininin yanı sıra turistlerin de bölgeye akın etmesini sağlıyor.

Eğlence ve gösteri dünyasının en önemli merkezi olan Disneyland, dünyanın dört bir yanından gelen turistler sayesinde dolup taşıyor.

Deniz, kum ve güneş sevenlerin yanı sıra sörf tutkunlarının da en gözde bölgesi olan Malibu sahilleri, mükemmel kumsalları ve eşsiz denizi ile cazibe yaratıyor.

Los Angeles’ta Dil Okulları

– Embassy

– EC Los Angeles

– Kaplan International

– Kings

– University of California

– FLS International

Okul Seçimi İçin TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: