Yaz Okulu 8 – 18 Yaş

8-18 Yaş Arası Öğrencilere Özel Yaz Okulları

Yoğun tempoda geçen bir eğitim yılının ardından öğrencinin en çok ihtiyaç duyduğu şey dinlenme ve eğlencedir. Ancak birbiriyle yarışmak durumunda olan öğrenciler için yaz aylarında alacakları kısa eğitimler, geleceklerini olumlu yönde etkiler. Bu kapsamda kurgulanan yaz okullarının programlarında eğlenirken öğrenme yöntemi öne çıkar. Öğrenciler, bir yandan eğlenip yazın tadını çıkartırken diğer yandan farkında dahi olmadan eğitime tabi tutulurlar. İngilizce eğitiminin yanı sıra sportif etkinlikler ve kültürel geziler, öğrencinin kişisel gelişimine büyük katkı sağlar. Ayrıca çocuk ve genç öğrenciler, yurtdışı deneyimi sayesinde İngilizce pratiği yaparken özgüven de kazanmış olurlar. Öğrencinin geleceği için bu denli önemli olan yaz okullarının seçimi konusunda sorun yaşamak istemeyen veliler, konusunda uzman danışmanlarla irtibat kurabilirler.

Yaz Okulunda Ders Programı

Öğrenci için en önemli konu, ders göreceği sınıftır. Yaz okullarında öğrenciler maksimum 15 kişiden oluşan sınıflarda uluslararası bir öğrenci karması içerisinde ders görürler. Yaz okulunun hemen başında öğrenci seviye tespit sınavına tabi tutulurlar. Burada gösterdiği başarı, öğrencinin ders göreceği sınıfı da belirleyecektir. Yaz okullarında görev yapacak olan öğretmenler özel olarak seçilirken öğrencilerin göreceği ders programı ve eğitim tekniği önceden belirlenir. Eğitim verecek öğretmenler, öğrencileri sıkmamaya ve bunaltmamaya dikkat ederken özellikle yabancı dil konusunda pratik imkânı bulmaları için onları cesaretlendirirler.

Gezi Turları ve Sosyal Aktiviteler

Yaz okuluna katılacak öğrenciler, dersliklerde gün boyu öğretmenler tarafından eğitim bombardımanına tutulmazlar. Özellikle hafta sonları olsa da zaman zaman hafta içi de yapılabilen geziler programları sayesinde öğrenciler eğlenirken her adımda yeni bir şey öğrenirler. Eğitim görülen şehirdeki tarihi mekânlar, müzeler ve kütüphanelerin yanı sıra eğlence parkları, alışveriş merkezleri de gezi programları içerisindedir. Burada velilerin bilmesi gereken, gezi esnasında öğrencilerin yüzde yüz güvenliğinin sağlanabilmesi için tüm tedbirlerin baştan alındığıdır. Uzman öğretmenlerin yanı sıra güvenlik görevlileri de öğrencilerin gruptan ayrılmasına veya bir problem yaşamasına engel olmak için görevleri başındadır.

Gezilerin yanı sıra öğrencilerin bedensel gelişimi için uzmanlar tarafından hazırlanmış aktiviteler ders aralarında uygulanır. Basketbol, voleybol, tenis, jimnastik programlarının yanı sıra öğrencilerin keyif alacakları spor yarışmaları ve turnuvalar eğlenceyi zirveye taşır. Ayrıca video ve film gösterimleri sayesinde İngilizce dil eğitimi pekiştirilmeye gayret edilir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: