Chicago Şehri Hakkında Herşey

Chicago Şehrinde Eğitim, Ulaşım, İklim ve Dil Okulları

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki ilk gökdelenin ve ilk akvaryumun kurulduğu (1800’ler) Chicago, günümüzde ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Şehir kurulduğunda Amerika Kızılderililerinin sakin bir hayat yaşadığı kent, gün be gün Avrupa’dan göç alarak kalabalıklaşmış ve gelişmiştir. Şehre Kızılderili dilinde güçlü anlamına gelen Chicagau adı verilmiştir. Michigan Gölü kıyısında kurulmuş bu mükemmel şehirde 1870 yılında çıkan büyük yangın, şehrin hemen tamamını yok etmiş ve o tarihten sonra şehir yeniden inşa edilmiştir. Aynı zamanda pek çok müzikseverin hayran olduğu caz müziğin doğuşuna da tanıklık eden kentte yaklaşık üç milyon Amerikalı hayatlarını sürdürüyor.

Chicago’da Ulaşım

Chicago’da özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen bisikletleri hemen her yerde görmek mümkün ve bisiklet kullanıcıları için şehrin tüm bölgelerinde özel bisiklet yolları bulunuyor. Toplu taşıma açısından hayli gelişmiş olan Chicago’da kent sakinleri, toplu taşıma araçlarını yoğun şekilde kullanıyorlar. Şehre havayolu ile ulaşmak isteyenler ise Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı’nı kullanıyorlar.

Chicago’da İklim

Chicago’da yaz ve kış mevsimleri ülkemizle benzer özellikler göstermektedir. Yazları 35 dereceyi bulan sıcaklıklar kış aylarında -10 derecelere kadar düşebilmektedir. Şehrin yıl boyunca sıcaklık ortalaması 11 derecedir. Bahar aylarında 5 derece civarında seyreden hava, sonbaharda da hayli soğuktur.

Chicago’nun Cazibe Merkezleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin en harika manzarasına sahip Michigan Gölü, doğaseverlerin ve özellikle yaz aylarında serin bir su arayanların uğrak noktası konumundadır.

Chicago Merkez Kütüphanesi, Amerika birleşik Devletleri tarihine birinci elden tanıklık eden ve birçok tarihi eserin sergilendiği bir merkezdir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en özel müzeleri arasında yer alan Art Institute of Chicago’da yaklaşık 300 milyon dolar değerinde sanat eseri sergilenmektedir.

Chicago şehrini yakıp yok eden büyük yangından kurtulan Water Tower, şehrin ilk yıllarından bugüne kalan tek eserdir ve ziyaretçilere açıktır.

Chicago sakinlerinin eğlenmesi için inşa edilmiş olan Navy Pier Parkı her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Chicago’nun Dil Okulları

– Intrax Chicago

– Kaplan International Chicago

– EF Chicago

– Stafford House Chicago

Chicago’da Eğitim ve Yaşamak İçin TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: