San Francisco Şehri Hakkında Herşey

San Francisco Şehrinde Eğitim, Ulaşım, İklim ve Dil Okulları

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco şehrinde yaşayan yaklaşık 800 bin nüfusun büyük kısmı kentin merkezinde hayatlarını sürdürse de kasabalarda da ciddi bir nüfus yaşıyor. Birleşik Devletler kültürünün yaşatıldığı kasabalar, bu kültüre bağlılıkları ile biliniyor. Los Angeles ve Las Vegas gibi tatil kentlerine yakınlığı sayesinde her yıl binlerce turist ağırlayan San Francisco, eğitim alanında da oldukça üst düzey bir kaliteye sahiptir.

San Francisco’da Ulaşım

Özellikle kasabalarda yoğun bir nüfusun olması, toplu taşıma araçlarının önemini arttırıyor. Şehrin hemen her bölgesine otobüs seferleri ve hızlı tren hatları ile yolcu taşınırken şehrin önemli bir bölümü de özel araçlar ile seyahat etmeyi tercih ediyor. Ayrıca şehirde tramvay, ferry ve eski model trenler hizmetlerini sürdürüyor. San Francisco’ya dünyanın hemen her bölgesinde yolcu getiren uçakların son durağı olan San Francisco Uluslararası Havalimanı, her yıl binlerce yolcu tarafından tercih ediliyor.

San Francisco’da İklim

Akdeniz ikliminin gözlemlendiği San Francisco’da yaz ayları oldukça sıcak ve nemli bir hava hüküm sürüyor. Takvimler kış aylarını gösterdiğinde ise şehir ılık ve yağışlı bir havanın etkisine giriyor ve sıcaklıklar 7 dereceye kadar düşebiliyor. Meteoroloji verilerine göre San Francisco’da yılın en yüksek sıcaklık değeri 21 iken en düşüklük sıcaklık değeri ise 7 derecedir. Şehirde yağmurlar sıkça yağsa da kar yağışı nadiren görülüyor.

San Francisco’nun Cazibe Merkezleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski ve en ünlü hapishaneleri arasında yer alan Alcatraz Adası Hapishanesi, 1930 ile 1970 arasında birçok ünlü mahkuma ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılan Alcatraz Adası’nı ziyaret edip o günlere tanıklık edebilirsiniz.

San Francisco’nun en eski tarihi yapıları arasında yer alan Grace Katedrali, Nob Hill bölgesinde bulunuyor.

Okyanus kıyısında harika bir manzaraya sahip Golden Gate Parkı, şehrin en özel yapıları arasındadır. Park sınırları içerisinde müzeler, heykeller, spor tesisleri ve özel bir akvaryum bulunuyor.

Hollywood filmlerinde sık sık yer alan Çin Mahallesi Chinatown bölgesindedir. Bu bölge birçok hediyelik eşya dükkanının yanı sıra Çin kültürünü yaşatan eserler ile doludur.

Yalnızca San Francisco’nun değil Amerika’nın da simgeleri arasında yer alan Golden Gate Köprüsü, kırmızı rengi ile görenleri büyülemeye devam ediyor.

San Francisco’nun Dil Okulları

– EC San Francisco

– Embassy CES San Francisco

– LSI San Francisco

– St Giles San Francisco

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: