San Diego Şehri Hakkında Herşey

San Diego Şehrinde Eğitim, Ulaşım, İklim ve Dil Okulları

Kaliforniya eyaletinin en özel şehirleri arasında yer alan San Diego, doğal güzellikleri, Amerika’nın gözde kentlerine yakınlığı ve muhteşem iklimi ile yaşanası bir şehirdir. Ülkenin yüzölçümü açısından en büyük beşinci kenti olan San Diego, teknolojik ve şehir altyapısı açısından oldukça gelişirken şehir halkı da oldukça anlayışlı ve harika insanlardır. Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan şehrin sahilleri göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca San Diego’dan çok kısa bir sürede Los Angeles, Las Vegas ve San Francisco’ya seyahat etme imkânı vardır. Şehirde yaklaşık 1 buçuk milyon insan yaşamaktadır.

San Diego’da Ulaşım

San Diego kentinde yaşayan 1 buçuk milyonluk nüfusun yüzde 80’i kendi özel araçları ile seyahat etmeyi tercih ederken otobüs, tramvay ve Coaster’lar ise toplu taşımayı kullanmak isteyenlere hizmet vermektedir. Banliyö kültürünün bir yansıması olarak banliyö sakinleri bisiklet ile seyahat etmekten keyif alırken şehirde hizmet veren San Diego Uluslararası Havaalanı havayolu ulaşımını sağlamaktadır.

San Diego’da İklim

Kendine has bir iklimi olan San Diego’da yaz ve kış mevsimleri genel olarak ılık bir hava hüküm sürmektedir. Aralık ve Mart aylarında yoğun şekilde yağış alan San Diego, ülkenin en dengeli ikliminin hüküm sürdüğü şehir olarak öne çıkıyor. Özellikle bunaltıcı sıcaklardan ve aşırı soğuklardan mustarip olanların birinci tercihi San Diego şehri olmalıdır.

San Diego’nun Cazibe Merkezleri

Seeport Village bölgesinde dünya mutfağının pek çok lezzeti özel lokantalarda sunulurken sadece Pasifik Okyanusu’ndan çıkan özel balıklar da bu bölgede tadılabiliyor.

Şehrin Old Town bölgesini ziyaret edenler şehre göç eden ilk Meksikalıların kurduğu eski tip evleri görebilirler.

Şehrin simgesi haline gelmiş olan panda ve koalalara ev sahipliği yapan San Diego Hayvanat Bahçesi, şehrin görülmeye değer diğer mekânları arasında yer alıyor.

Hollywood filmleri arasında özel bir yere sahip olan ve başrollerinde Marilyn Monroe’nun oynadığı Bazıları Sıcak Sever’in çekildiği Coronado Adası, ziyaretçilerini büyülüyor.

San Diego’nun Dil Okulları

– EC San Diego

– Eurocentres San Diego

– Embassy CES San Diego

– LSI San Diego

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: