Amerika’daki Eğitim İçin Öncelikli Şehirler

Amerika’da Eğitim İçin En Uygun Şehirler

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın geri kalanında yaşayan milletler için her zaman bir hedef olmuştur. Böylesine bir cazibe merkezinde eğitim almaksa milyonlarca öğrencinin hayali olsa da bunu çok az öğrenci başarabilmektedir. Milyonlarca uluslararası öğrencinin eğitim aldığı ve mezun olduğu Amerika Birleşik Devletleri üniversiteleri pek çok şehirde faaliyetlerini sürdürüyor. Ancak öğrenci kendisi için en uygun şehrin ve üniversitenin hangisi olduğunu doğru tespit edemezse eğitim süreci kötü etkilenebilir. Böyle bir sorun yaşamak istemeyen öğrenciler danışmanlara başvurarak doğru seçimi yapabilirler.

Boston

Dünya genelindeki üniversitelerde her anlamda önde bulunan ve dünyanın en büyük üniversiteleri kabul edilen Massachusetts Institute of Technology ve Harvard Üniversitesi Boston’da bulunuyor. Üniversite tercihinde kaliteye ve başarıya önem veren uluslararası öğrencilerin ilk tercihi, genellikle Boston olmaktadır. Ancak şehrin çok tercih edilmesi ve şehirde yaşamak için ciddi bir bütçeye ihtiyaç duyulduğundan maddi seçeneklerin uygunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Şehir, iklim olarak ülkemizin Karadeniz Bölgesi’ndeki şehirler ile benzerlik göstermektedir.

New York

New York, dünya teknolojisinin ve sanatının kalbinin attığı bir şehirdir. Böylesine önemli bir şehirde eğitim veren üniversiteler de her açıdan birinci sınıf kalitesindedir. Şehirdeki en önemli üniversiteler olan Columbia Üniversitesi’ne ve New York Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için her yıl binlerce uluslararası öğrenci sıra beklemektedir. New York şehri popülaritesi ile İstanbul’a benzetilebilir. Alışveriş merkezleri, tiyatro salonları, eğlence mekânları ile donatılmış olan bu görkemli şehirde eğitim almak isteyenler İstanbul’u düşünerek kıyaslama yapabilirler.

San Francisco

Dünyada en yeni teknolojilerin üretildiği Silikon Vadisi’nin yanı sıra Standford Üniversitesi, California Üniversitesi ve Berkeley Üniversitesi’ni sınırları içerisinde yer aldığı San Francisco kenti, özellikle teknolojiye meraklı öğrenciler tarafından tercih edilebilir. Eğitim kalitesinin son derece yüksek olduğu kentte yaşam standardı oldukça yüksektir. Üniversite eğitimi görürken Silikon Vadisi’nde çalışmalarına devam eden Facebook, Google, Apple, Microsoft, LinkedIn ve Netflix gibi teknoloji devleri ile iletişim kurup bireysel olarak da gelişme sağlanabilir.

Chicago

Amerika Birleşik Devletleri’nde özel bir yere sahip olan Chicago kentinde birçok finans, ticaret ve eğitim kurumu faaliyetlerini sürdürüyor. Ülkenin en önemli üniversiteleri arasında yer alan ve yetiştirdiği öğrenciler ile saygınlığını her yıl bir kat daha arttıran Chicago Üniversitesi ve Nortwestern Üniversitesi, uyguladıkları müfredat ile öğrencileri geleceğe taşımayı hedefliyor. Pek çok müziğin (caz, blues, gospel) doğuşuna tanık olan ve hâlâ birçok müzikal sahnede yaşamalarını sağlayan Chicago kenti, iklim olarak ve kültürel olarak ülkemizdeki İzmir şehrine benzetilebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: