Amerika’nın En Popüler Şehirleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin En Popüler Şehirleri ile İlgili Temel Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri, birçok alanda olduğu gibi şehir mimarisi ve altyapısı konusunda da dünyaya liderlik yapmaktadır. Hollywood filmlerinde görenleri hayran bırakan gökdelenler, mükemmel ulaşım imkânları ve sağladığı yaşam standardı ile birçok Amerikan şehri, her dünya vatandaşının yaşamak istediği bir hayatı vaat etmektedir.

New York City

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler kenti olan New York City, gökdelenler ile dolu mimarisi ve harika manzarası ile öne çıkıyor. Şehrin simgesi olan Brooklyn Köprüsü ve Manhattan bölgesi, birçok Amerikan filmi için vazgeçilmez görsellerdir. Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York, her yıl milyonlarca turisti de ağırlamaktadır. Brooklyn Köprüsü, Empire State Binası, Özgürlük Heykeli, Times Meydanı ve Broadway şehrin öne çıkan mekânlarıdır.

Orlando

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine bağlı özel bir şehir olan Orlando, eğlence mekânları ve tatil mekânları ile öne çıkmaktadır. Orlando’nun simgesi olan ve şehrin gelişip büyümesinde büyük önemi olan Walt Disney World’ün yanı sıra Universal Stüdyoları ve Sea World özellikle turistler tarafından ziyaret akınına uğramaktadır. Doğa harikası Eola Gölü yakınlarında kurulmuş olan dünyanın en güzel tema parkları da şehre turist çekmektedir. Şehir ekonomisinde önemli bir gelir kaynağı olan turizm sayesinde her yıl yaklaşık 62 milyon turist kenti ziyaret etmektedir.

Los Angeles

Hollywood’un kurulduğu şehir olan Los Angeles, Amerika’nın gelişiminde oldukça özel bir yere sahiptir. Günümüzde dünyanın en büyük metropolleri arasında yer alan şehir, Büyük Okyanus kıyısında yer alır. Hollywood Bulvarı, Griffith Park, Santa Monica, Venice Beach ve Long Beach, şehrin görülmesi gereken özel mekânlarıdır. Ayrıca NBA’in en büyük basketbol takımları arasında yer alan Los Angeles Lakers ve diğer NBA ekibi Los Angeles Clippers şehre önemli bir popülerlik katıyor.

Las Vegas

Casinolar, kulüpler, restoranlar ve görkemli konserlerin şehri olan Las Vegas, dünyanın en önemli eğlence merkezlerinden biridir. Hemen her köşede ayrı bir eğlencenin sunulduğu şehir, devasa otelleri ve alışveriş merkezleri ile doludur. Ayrıca dünyanın en görkemli mekânları arasında yer alan Büyük Kanyon, yalnızca Amerika Birleşik Devleti vatandaşları değil dünyadan da pek çok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Miami

Amerika Birleşik Devletleri’nin en özel şehirlerinden biri olan Miami denilince akla deniz, kum, güneş ve tatil gelir. Atlas Okyanusu kıyasında sıralanan muhteşem oteller tatil severleri ağırlarken şehir merkezindeki devasa gökdelenlerde üretimlerine devam eden birçok uluslararası firma da şehre değer katar. Everglades Ulusal Parkı’nda doğal yaşam alanları sağlanan timsahlar ve vahşi hayvanlar ziyaretçi akınına uğruyor. NBA’de birkaç kez şampiyon olmayı başarmış Miami Heat takımı şehrin gururu ve sembolüdür.

Boston

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin en köklü geçmişe sahip şehri olan Boston, günümüzde bir bilim ve araştırma kentidir. Dünyanın en gözde üniversiteleri (Harvard, Masssachusetts, Northeastern) şehirde eğitim verirken bu üniversitelere bağlı araştırma merkezleri de insanlık yararına pek çok buluşa ve icada imza atmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’ne en çok Avrupalı nüfusun göç ettiği ve hayatını sürdürdüğü Boston, ülkenin en elit şehirleri arasında yer alıyor. Yaşam standardının ve kültürünün oldukça yüksek olduğu kentte kurulan Boston Celtics, NBA’in gelmiş geçmiş en büyük ve en başarılı takımıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: