Daha Hızlı İngilizce Öğrenmek

İngilizceyi Daha Hızlı ve Daha Akıcı Konuşmak İçin Tüyolar

Yabancı dil öğrenme konusunda birbirinden farklı fikirler ve yöntemler mevcuttur. Ancak herkesin bilmesi gereken temel konu, bireylerin yetenekleri ve kişilikleri birbirinden farklıdır. Dolayısıyla bir bireyde çok hızlı etki gösteren bir yöntem başka bir bireyde hiçbir etkiye sahip olmayabilir. Ama bazı yöntemler ve tüyolar var ki dil öğrenmenizi ve daha akıcı konuşmanızı sağlaması açısından çok önemlidir. Türkiye’deki yabancı dil eğitimini yeterli görmeyip yurtdışında yabancı bir dil okuluna gitmek isteyenler aşağıdaki tüyoları dikkate alarak diğer öğrencilere göre birkaç adım daha öne geçebilirler.

Nasıl olsa yurtdışında yabancı dili öğreneceğim diye çalışmayı bırakmayın. Tam tersine yurtdışına öğrenebildiğiniz kadar fazla kural ve kelime öğrenerek gitmeye çaba gösterin. Çünkü yurtdışına yabancı dil eğitimi için giden öğrenciler, orada bir seviye tespit sınavından geçirilirler. Tespit sınavdaki başarınız sizin eğitime hangi sınıftan başlayacağınızı doğrudan etkiler. Dolayısıyla İngilizce seviyeniz temel seviyede ise bir üst sınıftan eğitime başlayabilir ve kendinizi çok daha fazla geliştirme imkânı bulursunuz.

Yabancı dil öğrenmek isteyen herkesin en çok duyduğu kelime pratik yapmaktır. Pratik, yalnızca yabancı dil konusunda değil, insanoğlunun hayatının her alanında oldukça önemlidir. Maharetiniz ne olursa olsun bildiğiniz bir şeyi bir süre yapmazsanız bu yeteneğinizin veya bilginizin yavaş yavaş körelmeye başladığını görürsünüz. Siz de yabancı dil öğrenirken pratik yapmayı asla bırakmayın. Pratik, yabancı dil konusunda en önemli kuraldır.

Yurtdışında yabancı dil eğitimi alırken size sunulan konaklama seçenekleri arasından mutlaka ama mutlaka bir ailenin yanında kalmayı tercih edin. Okulda öğretilen İngilizcenin hayattaki karşılığını anlayabilmek için o dili konuşan bir ailenin yanında yaşamak son derece önemli bir deneyimdir.

Bazen bildiğiniz çok basit kelimeleri dahi unutabilirsiniz. Yanınızda küçük bir İngilizce sözlük bulundurmak sizi bu zor durumdan kurtarmaya yeter. Nerede ve hangi ortamda olursanız olun sözlüğü çıkartıp bakmaktan çekinmeyin.

Yabancı dil öğrenen birçok kişi yabancı dil konuşmak için oluşan bir ortamda çekingen davranır. Hata yapmaktan veya yanlış kelime kullanmaktan endişe etmek daha büyük hatadır. Kullanmak istediğiniz kelimeyi hatırlayamadığınızda sağa sola sormak veya konuşmaktan vazgeçmek yerine hatırlamak için çaba gösterin ve asla hata yapmaktan, yanlış kelime kullanmaktan korkmayın.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: