Dil Okullarına Başvuru ve Kayıt İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Dil Okullarına Başvuru ve Kayıt İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almak için uygulanan prosedüre titizlikle uymanız gerekiyor. Üniversite başvurularında olduğu gibi İngilizce dil okullarının da başvuru süreleri bulunuyor. Ayrıca başvurusu kabul edilen öğrencilerin, kayıt için bazı evrakları önceden hazırlamaları ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Okul Başvurusunda İzlenmesi Gereken Yol

Dil okulları konusunda karar vermek öğrencileri zorlayan bir konudur. Bu konuda verilecek kararların yanlışlığından korkan öğrenciler, uzman bir danışmana başvurabilir ve doğru bilgiler ile doğru tercihi yapabilirler. Okulun belirlenmesinden sonra bu okulda okuyabilmek için gerekli evrakların hazırlanma süreci başlar. Okulun talep ettiği belgelerin yanı sıra başvuru formu doldurulur ve küçük bir miktar depozito ödenmesi gerekir. Bu ödeme daha sonra ödeyeceğiniz okul ücretinden düşülecektir. Danışman daha sonra öğrenciye okulun programı, süresi, konaklamanın ne şekilde yapılacağı ve diğer konularda gerekli bilgilendirmeyi yapar ve öğrenciye program sözleşmesini sunar. Sözleşmenin imzalanmasının ardından danışman öğrencinin eğitim alacağı okul ile iletişime geçer, evrakları teslim eder ve beş ile yedi gün içerisinde kabul evrakını öğrenciye ulaştırır.

Dil Okullarına Başvuru Ne Zaman Gerçekleştirilmelidir?

Dil okuluna yapılacak başvurunun eğitimin başlayacağı sürenin yaklaşık dört ile 12 hafta öncesinde olması, süreci sorunsuz geçirmek için önemlidir. Amerikan konsolosluğu, şartları yerine getiren öğrencilerin vize belgelerini sorun çıkarmadan onaylasa da bazı zamanlar bazı ek evraklar ve belgeler talep edebilmektedir. Takdir edileceği üzere konsolosluğun talep edebileceği evrakların ve belgelerin 1 gün içerisinde toplanması mümkün değildir. Bu nedenle başvuru sahipleri, süreci ne kadar erken başlatırlarsa lehlerine olacaktır. Vizenizin erken çıkması sizin için bir problem teşkil etmez ve rahat şekilde eğitimin başlayacağı tarihi ve uçuş gününüzü keyifle bekleyebilirsiniz.

Seyahat Öncesi Son Hazırlıklar

Danışman yardımı ile dil okulundan kabul evrakını alan ve vizesi onaylanan öğrenciler, okula eğitim için ödeyecekleri miktarın tamamını belirtilen hesaba öderler. Ödeme işlemini yapmayan veya geciktiren öğrenciler, ciddi problemler ile karşılaşabilirler. Ödeme işleminin gerçekleştirilmesinin ardından konaklama, havalimanında karşılama ve eğitim ile alakalı diğer bilgiler öğrenciye aktarılır ve bu aşamaların ardından eğitime başlamak için geriye sadece uçak seyahati kalır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: