Amerikan Üniversite Kampüslerinde İngilizce Eğitimi

İngilizce Eğitimini Amerikan Üniversite Kampüslerinde Almanın Avantajları

İngilizce öğrenebilmek zor bir süreç olmasına rağmen öğrenilen İngilizce’nin yeterliliği çoğu zaman bireyler üzerinde baskı oluşturur. Devamlı olarak yabancı dil konusunda kendi yeterliliğini sorgulayanlar, çareyi yurtdışında İngilizce eğitimi almakta bulurlar. Amerika Birleşik Devletleri’nin eğitim sistemine bağlı yabancı dil okulları ilk tercih olsa da Amerikan üniversitelerinin kampüslerinde verilen yabancı dil eğitimi de önemli sayıda öğrenciyi bu alanda eğitir. Peki, dil okulunda yabancı dil eğitimi almak yerine üniversitelerde yabancı dil öğrenmek ne kazandırır ve artıları nelerdir?

Aralarında iki yıllık eğitim veren kolejlerin de bulunduğu toplam 5 bin Amerikan üniversitesinden birinde yabancı dil eğitimi alabilirsiniz. Üniversitede yabancı dil eğitimi almanın en büyük artısı, eğitim alanında kendini geliştirmiş ve uzun yıllar birçok alanda başarılı öğrenci yetiştirmiş bir kurumda eğitim alıyor olmaktır. Yabancı dil okulları da yetiştirilmiş özel eğitmenler ile yabancı dil öğretse de asla bir üniversitenin sahip olduğu şartlara ve ekipmanlara sahip olamaz. Temel olarak yabancı dil okulları, kısa sürede ve çabuk dil öğretmeyi hedeflerken üniversiteler detaylı ve meslekî bir yabancı dil eğitim programı uygularlar.

Ayrıca bir Amerikan üniversitesinin kampüsünde yabancı dil öğrenmek için bile olsa bulunmak, büyük bir motivasyon kaynağıdır. Sizinle birlikte başka ülkelerden gelen yabancı dil öğrencilerinin yanı sıra üniversitenin diğer bölümlerinde farklı alanlarda eğitim gören öğrenciler ile kaynaşma fırsatı önemlidir. Yabancı dil problemini çoktan aşmış bu öğrenciler, size içtenlikle İngilizce konusunda yol gösterebilir ve tecrübelerini aktarabilirler. Bu öğrenciler sizden daha önce Amerika’da eğitim hayatına başlamış kişilerse nerelerde yemek yemeniz ve diğer sosyal aktiviteler konusunda da yol gösterici olabilirler.

Bazı Amerikan üniversitelerinin kampüslerinin içerisinde bulunan yurtlarda kalma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra üniversitenin kafeteryası, spor salonu, yüzme havuzu ve kütüphanesi gibi benzer bütün sosyal imkânlarından yararlanarak keyifli bir eğitim süreci geçirebilirsiniz. Takdir edersiniz ki bu imkânları yabancı dil okullarında bulmak oldukça zor ve pahalıdır.

Amerikan üniversitelerinde yabancı dil eğitimi almış öğrenciler, daha sonra bu ülkede lisans veya yüksek lisans başvurusu gerçekleştirirlerse TOEFL sınavına girme gereklilikleri otomatik olarak ortadan kalkar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: