Amerika’da Dil Eğitiminde Kurs Türleri

Amerika’da Yabancı Dil Eğitiminde Doğru Dil Programını Tercih Etmenin Önemi

İnsanlar ihtiyaçlarına göre doğru tercihler gerçekleştirdiklerinde başarısız olmaları hemen hemen mümkün değildir. Yabancı dil eğitiminde de doğru tercihleri ve doğru programı seçmek oldukça önemlidir. Dil eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ni tercih eden bireylerin birçok dil programından birini tercih etmeleri gerekir. Örneğin hiç İngilizce bilmeyen veya yalnızca temel seviyede İngilizce konuşmak isteyen bir bireyle az da olsa İngilizce konuşabilen ama yabancı dili yalnızca iş hayatında kullanmak için öğrenmek isteyen öğrenciler aynı programı tercih etmemelidir. İşte bu doğrultuda dil programları hazırlayan Amerikan dil okulu yetkilileri, öğrencilerinin tercihlerine dayalı olarak eğitim vermeye devam ediyor.

Dil Programları

Genel İngilizce: Hiç İngilizce bilmeyen veya biraz biliyor olsa da doğru gramer kullanamayan kişilerin gitmesi için uygun olan programdır. Genellikle 20 saatlik ders programı şeklinde uygulanır.

Yarı Yoğun İngilizce: Semi Intensive adı verilen bu dil programı, geniş zamanı olmayan ancak yeterli olan bilgilerin hepsini de almak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Bu programda 25 saatlik ders programı uygulanır.

Yoğun İngilizce: Intensive adı verilen bu dil programı, en kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Bu programda 30 saatlik ders programı ile gerekli olan bilgiler yoğun şekilde sizlere verilir.

Akademik İngilizce: İngilizce dilini yapacağı akademik araştırmalarda kullanabilmek için öğrenmek isteyen kişiler bu dil programını seçebilirler.

Mesleki İngilizce: İngilizceyi icra ettiği meslek için kullanmak üzere öğrenmek isteyen kişiler bu dil programını tercih edebilirler.

Hazırlık İngilizcesi: Kimi öğrenciler ülkelerindeki üniversitelerin hazırlık sınıflarından geçebilmek için önceden hazırlık yapmak isteyebilirler. Bu durumda Foundation adı verilen dil programlarına gidebilirsiniz.

Teacher Trainer: TOEFL/IELTS/GMAT/GRE gibi sınavlara hazırlık amacıyla düzenlenen dil programlarıdır. Bu tür sınavlara hazırlık aşamasında sadece sınav sorularına hazırlanmanızı sağlayacak şekilde bir eğitim verilir.

One-to-One: Birebir öğrenciye yönelik dil dersinin verildiği bu dil programında öğretici ile birlikte çalışma imkânı bularak daha verimli çalışabilirsiniz.

Yukarıdaki dil programlarının yanı sıra yaş aralıklarına göre de dil programları sunulabilmektedir. Yetişkinler için “adult”, genç yetişkinler için “young learners” ve çocuklar için “junior” dil programları tercih edilebilir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: