Dil Okulu ve Work and Travel Arasındaki Farklar

Work and Travel Programının ve Dil Okulunun Artıları

Günümüzde hangi meslek dalında çalışıyor olursanız olun yabancı dil bilmek günümüzde bir artı değil mecburiyet haline geldi. Bu nedenle üniversite eğitimine devam eden öğrenciler yurtdışında yabancı dillerini geliştirebilmek için genellikle Work and Travel programına katılmayı tercih ediyorlar. Yabancı dil öğrenmenin en hızlı ve kaliteli yolu olan yurtdışında dil okullarına kaydolan öğrenci sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Peki, Work and Travel ve dil okullarının sizlere katabileceği artılar nelerdir?

Work and Travel Programı

Work and Travel programının en büyük artısı, yurtdışında kısa süreliğine de olsa iş tecrübesi kazanma şansıdır. Ayrıca her gencin gezip görmek istediği dünyaya her konuda liderlik yapan (teknoloji, eğitim, sinema, spor vb.) Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel şehirlerinde yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sizin gibi Amerika Birleşik Devletleri’ne Work and Travel için diğer ülkelerden gelmiş insanlarla tanışmak paha biçilemez bir imkândır. Burada kuracağınız ilişkiler, gelecekteki sosyal ve iş hayatınızı olumlu yönde etkileyebilir. O insanların kendi ülkelerindeki eğitimine ve iş hayatına dair verecekleri bilgilerle öngörünüzü arttırabilir ve vizyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Program süresi boyunca çalıştığınız işyerinden alacağınız ücret, Türkiye’deki piyasa ile karşılaştırıldığında oldukça yüksektir. Kazanacağınız parayı orada harcamak yerine elinizde tutarsanız programı bitirdikten sonra küçük bir servete sahip olabilirsiniz. (Yalnızca dört ayda programda çalışan bir birey yaklaşık 10 bin lira biriktirebilir.)

Work and Travel’ın şüphesiz ki bireye katkılarından en önemlisi yabancı dil konusundaki gelişimdir. Çalışacağınız işyerinde, kalacağınız evde ve program dâhilinde muhatap olacağınız herkesle İngilizce konuşmak zorunda olmanız, isteseniz de istemeseniz de yabancı dil konusunda gelişim göstermenizi sağlayacaktır.

Bulunduğunuz şehirde gerçekleşecek olan sosyal aktivitelere katılarak belki de hayatınızın geri kalanı boyunca asla yaşayamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz. Ayrıca teknolojinin merkezi olan Amerika’da birçok teknolojik ürününü çok ucuz fiyatlara satın alarak uzun yıllar teknolojiye harcayacağınız paralardan tasarruf edebilirsiniz.

Dil Okulu

Dil okulunda yalnızca odaklanacağınız konusu yabancı dil öğrenmek olduğu için bu konuda başarısız olma şansınızı sıfıra yaklaştırır. Üniversitede aldığınız İngilizce eğitim ile dil okulunda alacağınız İngilizce eğitimi arasında çok ciddi bir fark olacaktır. Çünkü bu okulların uzmanlık alanları yabancı dil öğretmektir. Bu nedenle Work and Travel programında insanlarla konuşarak kendinizi geliştirme imkânı bulurken dil okulunda ise İngilizceyi daha doğru bir şekilde öğrenme şansı bulursunuz.

Okuldan arta kalan zamanlarda yeni insanlarla tanışabilir, yaşadığınız kentte insanlarla sohbet edebilir ve yeni bir kültürü tanımanın yanı sıra pratik yapma şansını da elde edersiniz. Bu, günlük konuşma dilindeki İngilizceyi keşfetmek için de önemlidir.

Dil okulları üniversiteler veya başka eğitim kurumları gibi eğitim şartlarına sahip olmadıkları için kabul edilme oranınız çok yüksektir. Bu da dil okulları ile Amerika’da eğitim almanın en kolay yolu olacaktır.

İş başvurularında özgeçmişinizin kabarık görünmesi, işe kabul edilmek için çok önemlidir. Peki, dil okulundan alacağınız bir belgenin iş görüşmenize ne kadar olumlu yansıyabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Bu nedenle Amerika’daki dil okullarından birinden alınacak İngilizce yeterlilik belgesi, tüm iş hayatınız ve geleceğiniz için çok önemlidir.

Amerika’da dil okulunda alacağınız İngilizce eğitimi sonrasında alacağınız belge ile Türkiye’ye döndüğünüzde artık üniversitedeki İngilizce hazırlık programını geçmek için sınavlara girmek zorunda kalmazsınız. Yurtdışında aldığınız belge, direkt olarak hazırlıktan muaf olmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: