Yurtdışı Eğitim de Neden Danışmanlık Hizmeti Alınmalıdır?

Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenler Neden Danışmanlık Hizmeti Almalıdır?

Yurt dışında eğitim almak ciddi bir karardır ve bu kararın arkasında durabilmek için birçok doğrunun bir araya gelmesi gerekir. Sizin için doğru ülkenin hangisi olacağına karar vermekle başlayacak süreçte eğitim alınacak okulun tespit edilmesi, o okulun taleplerinin yerine getirilmesi, eğitim süreci boyunca ihtiyaç duyulacak maddi kaynağın hazırlanması ve en önemlisi yurt dışına çıkabilmek için vize işlemlerinin tamamlanabilmesi gerekir. Genellikle genç yaşlarda ve hayatının henüz baharında olan gençlerin bu kadar sorumluluk gerektiren bir süreçte hata yapmamaları hemen hemen imkânsızdır. Peki, hatasız ve mükemmel bir eğitim hayatı isteyenler kimden yardım alabilirler? Elbette ki bu konuda eğitim almış, yurt dışında ciddi kontakları bulunan ve bu işi meslek haline getirmiş danışmanlar, öğrencilere yol gösterici olmakta oldukça başarılıdırlar.

Öğrencinin talep ettiği eğitim kalitesini yurt dışında hangi üniversitenin vereceğini tespit eden danışmanlar, arkasından öğrenci ile beraber başvuru sürecinin hangi adımlardan oluşacağını ve neler yapılması gerektiğini dile getirirler. Fakat bu konuda size yardım edecek bir danışmanınız yoksa binlerce üniversite içerisinden yanlış bir tercih yapabilir, kayıt tarihlerini kaçırabilir, yapmanız gereken ödemeleri aksatabilir ve bu nedenlerden ötürü vizenin çıkmasına engel olabilirler. Danışmanlar, okulla irtibat kurulmasında, gerekli evrakların okul tarafından öğrenciye ulaştırılmasında, vize başvuru sürecinde ve öğrencinin uçak bileti almasında dahi çok ciddi katkılar sağlarlar. Öğrencinin aldığı danışmanlık hizmeti uçağa binmesi ile bitmez, gideceği şehirde danışmanlık firması ona rehberlik etmeye devam eder.

Danışmanlık hizmeti veren firmaların kadroları bu konuda uzmanlaşmış bireylerle doludur. Size verecekleri hiçbir bilgi afaki ve hayal ürünü değildir. Sizler gibi binlerce öğrenciyi yurtdışına göndermiş olmanın deneyimine sahip danışmanlar, size yol gösterirken de bu deneyimlerden faydalanırlar. Bu nedenle size rehberlik edecek ve yol gösterecek danışmanların fikirlerinden faydalanmak ve onların yardımlarıyla bu süreçte adım atmak zorlu dönemi kolaylaştırır.

Bir atasözünün dediği gibi “Danışan dağları aşarken danışmayan düz ovada kaybolur!”. Siz de hayatınızı doğrudan etkileyecek ve eğitim hayatınızın sonrasında kuracağınız hayata kalite katacak yurt dışı eğitimi için danışmanlarla irtibat kurmaktan çekinmeyin.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: