Uluslararası Öğrenciyi En Çok Kabul Eden Amerikan Üniversiteleri

En Çok Uluslararası Öğrenciye Eğitim Veren Amerikan Üniversiteleri

Üniversite eğitimini kendi ülkelerinde almak yerine uluslararası bir seviyeye dâhil olarak eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülke elbette ki Amerika Birleşik Devletleri’dir. Dünyada en çok uluslararası öğrenciyi kabul eden ülke olan Amerika’daki üniversiteler sınırlı sayıda yabancı öğrenciye eğitim verirler. Ancak bazı üniversitelerde uluslararası öğrenci sayısı, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan öğrencilerden daha fazladır. Peki, Amerika’da en çok uluslararası öğrenci kabul eden üniversiteler hangileridir?

–  Illinois Teknoloji Enstitüsü

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında kabul edilen Illinois Teknoloji Enstitüsü, Amerika’nın sembol kentlerinden Chicago’dadır. Yıllık sekiz bin öğrenci kontenjanı bulunan üniversite, bu sayının yüzde 50’sinin üzerinde bir rakamı uluslararası öğrencilere ayırıyor.

– Carnegie Mellon Üniversitesi

Pensilvanya eyaletine bağlı Pittsburgh kentinde eğitim veren Carnegie Mellon Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 23’üncü basamakta kendine yer buluyor. Dünyanın hemen her bölgesinden bir uluslararası öğrencinin bulunduğu ve toplam 14 bin öğrenciye eğitim verme kapasitesi bulunan üniversitede toplam öğrenci sayısının yüzde 58’i uluslararası öğrencilerden oluşuyor.

– Stevens Teknoloji Üniversitesi

Öğrencilerine New Jersey’de eğitim veren Stevens Teknoloji Üniversitesi, 50’den fazla ülkeden uluslararası öğrenci kabul ediyor. Üniversitenin uluslararası öğrencilere sağladığı burslar sayesinde birçok öğrenci bu eğitim kurumunu tercih ederken üniversite teknoloji alanında dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.

– Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Birçok öğrencinin hayallerini süsleyen ve dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri kabul edilen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, uluslararası düzeyde verdiği eğitim ile pek çok bilim adamının yetişmesine de ev sahipliği yapıyor. Üniversitenin eğitim verdiği öğrencilerin yüzde 40’ı uluslararası öğrenci statüsünde eğitim alan bireylerden oluşuyor.

– The New School

Sosyal bilimler ve sanat alanında eğitim veren ve bu konularda uzman eğiticileri ile dünyada özel bir yere sahip olan The New School, değişim öğrencilerini de kabul ettiği için ciddi sayıda uluslararası öğrenciye eğitim veriyor. Bir eğitim döneminde kayıtlı olan öğrencilerin yaklaşık yüzde 30’u uluslararası öğrencilerden meydana geliyor.

– Columbia Üniversitesi

Bir eğitim kurumu olmasının yanı sıra ciddi bir kurum kültürü oturtmayı başaran Columbia Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında özel bir yere sahiptir. Üniversitenin dersliklerinde eğitim alan öğrencilerin yüzde 30’u başka ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerdir.

– Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü

Yetiştirdiği mühendislerle bu alanda dünyanın ilk beş üniversitesinden biri olan Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, bu unvana layık olacak şekilde öğrencilerini özenle ve dikkatle seçmektedir. Üniversite, öğrenci kabul etmek için pek çok şart öne sürse de çok sayıda öğrenci üniversitede eğitim almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: