Yurtdışı Vizyon Katar!

Genç Yaşta Yurt Dışına Çıkmanın Avantajları

Yurt dışına çıkıp farklı bir kültürü tanımak hemen herkesin hayalidir. Bazı milletler yurt dışı seyahatine küçük yaşlarda başlamanın insan hayatına büyük etkileri olduğunu keşfetmiş ve böyle bir kültür oluşturmuştur. Ülkemizde ise başka bir ülkeye gitmek için mutlaka büyük maddi imkânlara sahip olmanın gerektiği gibi yanlış bir kanı vardır. Oysaki bireylerin en çok öğrendiği ve karakterlerinin oturduğu dönem olan gençlik yıllarında yurt dışı gibi bir tecrübeyi tatmaları oldukça önemlidir. Unutulmaması gerekir ki hayallerin gerçeğe dönüşebilmesi için ileriye doğru bir adım atmak gerekir. Aksi halde yıllar geçer ancak hayalleriniz orada durup sizi beklemeye devam eder. Peki, bir insan neden genç yaşta yurt dışı ziyareti yapmalıdır?

– Günümüz dünyasında artık bireylerin sorumlulukları ve ihtiyaçları çok genç yaştan itibaren başlıyor. Sınavlarda ve okullarda başarısız olmayan bir öğrenci, sadece 22 yaşında üniversiteden mezun olduktan sonra hayata atılmak zorunda kalıyor. İş hayatına adım attıktan sonra uzun soluklu bir yurt dışı seyahatinin mümkün olmayacağı bilinen bir gerçektir. Aynı zamanda bir şeyler elde edebilmek için çekilecek krediler ve verilen diğer sözler, yıllarınızın geçmesine ve yurt dışı seyahatin insandan daha da uzaklaşmasına neden oluyor. Bu gerekçeler göz önüne alındığında hayatın bu yorucu temposuna girmeden ve sorumluluğun yükünü omuzlamadan önce yurt dışına çıkmak önemlidir.

– İnsanlar yaşlandıkça hayatta daha fazla lüks ve konfor arar hale gelirler. Örneğin yurt dışına hayatınızın ilerleyen yıllarında çıkmaya karar verdiğinizde mutlaka bol yıldızlı oteller ve konforlu bir seyahat istersiniz. Ancak gençlik yıllarınızda hotelde mi motelde mi yoksa bir pansiyonda mı kaldığınız, sokaktaki satıcılardan mı yoksa marketten aperatif alıp mı atıştırdığınızın bir önemi yoktur. Eğer genç yaşta bulunduğunuz ülkenin sınırları dışına çıkarsanız sahip olduğunuz yüksek enerji ile çok daha fazla şey yaşama fırsatı yakalarsınız.

– Bazı insanlar için risk almak bir hayat tarzı da olsa yaş ilerledikçe insanlar hayata dair daha da çekingen hale gelirler. Bu nedenle gençlik çağında kolaylıkla girebileceğiniz riskleri ve atılacağınız maceraları yaşınız ilerlediğinde denemeniz dahi oldukça zorlaşır.

– İnsanlar yaşadıkça ve yaşlandıkça yeni tecrübeler kazanırlar. Bir yerden sonra ise hayatın size ne öğrettiğinin bir önemi kalmaz. Çünkü siz tecrübelerinizle her şeyi bildiğinizi düşünmeye başlarsınız. Yeni şeyler keşfetmek ve yeni bilgiler öğrenmek için gençlik çağlarınızda başka bir ülkeye seyahat etmek size hayal dahi edemeyeceğiniz tecrübeler kazandıracaktır.

– Gençlik yıllarınızda biraz zorlasanız başarabileceğiniz şeyleri yapmadığınız için ilerleyen yıllarda çok büyük pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu nedenle gençken daha fazla kapı çalabilir, daha istekli davranabilir ve enerjinizle kendinizi ülkenin sınırları dışına atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: