Yurtdışı Aile Yanı Konaklama

Amerika’daki Eğitim Hayatınız Boyunca Aile Yanında Konaklama

Amerika’da üniversite eğitimi, dil okulu veya başka bir eğitim programına dâhil olan öğrencilerin en çok kararsızlık yaşadıkları konu konaklamadır. Eğer eğitim sürecinizi planlarken bir danışman ile birlikte çalışıyorsanız bu konuda daha önce binlerce öğrenciye yol gösteren uzmanlar sizler için de en iyi konaklama alternatifini belirlemek için sorularınıza yanıt vereceklerdir. Aslında daha önce hiç gitmediğiniz bir ülkede konaklamak, eğitim almak ve yeni insanlarla tanışmak oldukça sıradışı bir deneyimdir. Ancak konaklayacağınız yer, sizin bu ülkede en çok vakit geçireceğiniz alan olacağı için bu tercihi doğru yapmalısınız. Danışmanların ve daha önce yurt dışı eğitim deneyimini yaşamış olan pek çok öğrencinin tercihi aile yanında konaklamadır. Öğrenci yurdu veya kiralık bir ev yerine neden aile yanında konaklamayı tercih etmelisiniz?

– Yurt dışında eğitim alan öğrenciler için en büyük problem kültür şokudur. Yabancı kültürlere ne kadar açık olursanız olun kültür şoku yaşamamanız hemen hemen imkânsızdır. Bu şokun etkilerini azaltmanın hatta sıfıra indirmenin yollarından bir tanesi de eğitim süreci boyunca bir aile yanında konaklamaktır. O kültürle alakalı yaşadığınız şok veya anlamlandıramadığınız her konuda onlarla konuşabilir ve onların yol göstericiliğine minnettar kalırsınız.

– Yabancı dil konusu, yurt dışında eğitim hayatının bel kemiğidir. Kimi zaman aile yanında konaklayan öğrenciler yalnızca yabancı dil öğrenmek için Amerika’ya giderken kimi öğrenciler ise üniversite eğitimi almak için bu ülkededir. Hangi gerekçe ile gitmiş olursanız olun ve en iyi okullarda eğitim alıyor olursanız olun pratik yapmak ve yaşamın içinde bu dilin nasıl kullanıldığını bilmek önemlidir. Aile yanında konakladığınızda sık sık pratik yapabilir ve yabancı dil konusunda eksikliklerinizi, hatalarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz.

– Yurt dışında diğer önemli konulardan bir tanesi de güvenlik problemidir. Bir yurtta kimlerle birlikte kalacağınızı seçme şansınız yoktur. Ancak yurt dışında yanında konaklayacağınız aileler, göçmenlik bürosu ve okul tarafından denetlenir. Ayrıca o ülkede yaşayan bu aileler, öğrencilere hangi bölgelerin güvenlik sorunu teşkil edeceğini ve neler yapılırsa sorundan uzak kalınabileceğini anlatabiliyor olmaları da öğrenci için önemlidir.

– Sıcak aile yuvanızdan ayrılıp başka bir ülkeye gittiğinizde yaşayacağınız problemlerden bir tanesi de beslenmedir. Amerika’da aile yanında konaklayan öğrenciler önceden belirlenen üç öğün, iki öğün veya tek öğün şeklinde konaklama seçeneklerinden birini tercih ederler. Bu sayede yanında kaldığınız ailenin sofrasına oturarak aile özleminin yanı sıra beslenme problemini de çözebilirsiniz.

– Aile yanında konaklarken sizin talepleriniz ciddiye alınırken yurtta konaklamayı tercih ederseniz yurdun kurallarına uymak zorundasınız. Öğrenci yurtları size hiçbir konuda esneklik tanımazlar. Aynı zamanda buradaki gürültülü ortam derslerinizi de etkileyebilir. Bu küçük nedenler de aile yanında konaklamayı tercih etmenizi sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: