Amerika’da Yaşam Neden Daha Farklı?

Amerika’da Yaşam Neden Daha Farklı?

yüzyılın ortalarında keşfedilen Amerika kıtasının en güzel ve stratejik topraklarına kurulan Amerika Birleşik Devletleri günümüzde dünyanın merkezi olarak kabul edilir. Birinci ve ikinci dünya savaşlarının ardından Uzakdoğu ülkeleri ve Avrupa ülkeleri ekonomi, teknoloji, insan gücü alanlarında zayıflarken Amerika Birleşik Devletleri büyümeye devam etmiştir. Teknoloji, sanayi, bilim, spor, sanat alanlarında lider bireyler yetiştiren Amerika Birleşik Devletleri insanlığa ne vaat ediyor ki dünya genelinde pek çok insan bu ülkede yaşamak istiyor?

– Ekonomi, birçok ülke için olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri için de önemlidir. Ülkede kendi sektörlerine liderlik yapan firmalar, kişi başına düşen milli gelirin de artmasını sağlamıştır. Dünyanın en fazla milyarderinin yaşadığı ülkede, kişi başına düşen milli gelir de oldukça yüksektir. Gelir düzeyinin yüksek olması da insanların yaşam standardını yukarıya taşıyan bir faktördür.

– Kalabalık bir nüfusa sahip olmasına rağmen geniş arazileri sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan her birey geniş yaşam alanlarına sahiptir. Hayranlık duyulan Amerikan evlerinin yanı sıra halkın eğlencesi için ayrılan spor ve sanat alanları, park alanları yaşama hazzının en üst seviyede hissedilmesini sağlıyor. Doğal yaşama ve ormanlara büyük önem gösteren Amerika Birleşik Devletleri yöneticileri, imar konusunda katı kurallar uygulayarak doğanın saf kalmasını sağlıyorlar.

– Bir konuda uzmanlaşabilmek için eğitim almak gerektiği malumdur. Amerika Birleşik Devletleri de dünya genelinde her alanda iddialı olabilmek için kaliteli bireyler yetiştirmeyi tercih eder. Amerikan eğitim sistemi ve eğitim kurumları, dünyanın en iyileri arasında yer alırken eğitim kalitesini daha da arttırabilmek için alanında başarı gösteren öğretim görevlileri ve öğrenciler ülkeye davet edilir.

– Fırsatlar ve eğlence ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde ehliyet alma yaşı 16’dır. Bunun yanı sıra araçlar ve yakıtlar da dünya geneline göre ucuzdur. 500 ile 1000 dolara ortalama seviyede bir araba satın alarak araç kullanabilirsiniz.

– Bireyler ihtiyaçları ve istekleriyle hayata tutunurlar. İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi ancak kazancınız orantısında karşılayabilirsiniz. Bir ürünü alacak maddi gücünüz olsa dahi kaliteli ürün bulmak da zaman zaman zor olabilir. Amerika Birleşik Devletleri pek çok uluslararası firmanın merkezi olduğundan birçok giyim markası, teknoloji markası, araba markası bu ülkedeki ürünlerini ucuz fiyatlarla satarlar. Kendi ülkenizde bir servet harcayacağınız teknolojik bir ürün Amerikalı için kolay ulaşılabilir sıradan bir ürün olabilir.

– Farklı kültür, mezhep ve milletlerin birlikteliğinin var ettiği Amerika Birleşik Devletleri oldukça zengin bir yemek kültürüne de sahiptir. Hayatınız boyunca tadamayacağınız hatta adını bile duyamayacağınız lezzetler bu ülkedeki köşe başı dükkânlarında servis ediliyor. Bu, yalnızca yemek yemek anlamında bir artı değil aynı zamanda insanın dünya kültürü ile kucaklaşması için de önemlidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: