Amerika Seyahati Öncesi Önemli Hususlar

Amerika Seyahati Öncesi Göz Önünde Bulundurulması Gereken Hususlar

Yaz okulu, dil okulu veya üniversite için Amerika Birleşik Devletleri’ni tercih ettiğinizde vize işlemleri ve diğer süreçler için ciddi bir zaman harcamanız gerekiyor. Bu zorlu süreçte danışmanların desteği birçok konuda sizin işinizi daha kolaylaştırabilir. Eğitim kurumu ve konsoloslukta işlerinizi hallettikten sonra yolculuğa hazırlık süreciniz başlar. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken birkaç temel konu, yolculuk sırasında ve sonrasında rahat etmenizi sağlayacaktır.

Teknolojik aletler (laptop, cep telefonu, tablet, tıraş makinesi) artık insanların birer uzvu kadar önemlidir. Bütün teknolojik ürünler şarjlı olduğundan şarj edilmeleri gerekir. Ancak ülkelere göre prizler farklılık gösterebilir. Amerika’ya giderken yanınızda mutlaka birkaç tane Amerikan prizi almayı unutmayın. Henüz gittiğiniz bir ülkede cep telefonunuzun veya diğer teknolojik cihazlarınızın şarj problemi nedeniyle çalışmaması durumunda zor durumda kalabilirsiniz.

Seyahatlerde sağlık konusu da önemli bir yer tutar. Bazı hastalıklar kısa süreli ilaç kullanımları ile sonlandırılabilse de kimi hastalıklarda bu mümkün olmayabilir. Eğer devamlı kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız varsa yanınıza almayı ihmal etmeyin. Zira gideceğiniz ülkede yeniden bazı testlerden geçme ve doktorun sizin için reçete yazmasını bekleme süreci korkunç tahribatlar yaratabilir.

Tüm cep telefonu operatörleri artık yurtdışında hizmet verirken ücretleri de normal değerlere taşıyorlar. Bu nedenle yurt dışında bir hat alarak iletişim kurmak yerine mutlaka cep telefonunuzu yurt dışı aramalara açtırın. Elbette internet aracılığıyla iletişim kurulacak pek çok program bulunuyor. Ancak acil bir durumla karşılaştığınızda ve internet çekmediğinde çok ciddi problemler yaşayabilirsiniz.

Zorlu bir sürecin ardından elde ettiğiniz hakları kaybetmemek için yasal olan tüm evrakları dikkatle korumalı ve mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Yanınızda bulunduracağınız tüm belgelerin fotokopilerini çekip ayrıca bagajınıza koymak yaşanma ihtimali küçük de olsa problemlere karşı tedbir anlamında önemlidir.

İlk defa yurt dışına seyahat edecekseniz yurt içi uçuşlardaki check-in işlemleri gibi işlemlerinizi kolayca halledebileceğiniz kanısına kapılmayın. Uçuş öncesi tüm işlemleri sorunsuz halledebilmek adına iki veya üç saat önceden havalimanına gitmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: