Kanada’da Dil Eğitimi için Tercih Edilecek En İyi 5 Şehir

Kanada

Kanada, dünya çapında uluslararası öğrenciler için doğal güzelliği ve oldukça kapsamlı olan eğitimi ile ünlüdür. Kanada’nın kalite standartlarını orada bulunan dil kurslarında eğitim aldığınızda çok daha iyi anlayabilirsiniz. Ancak bazı öğrenciler, öğrenci geçerliliği için uygun olan Kanada şehirleri hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Bu sebeple dil kursu için Kanadayı tercih etmekte tereddütler yaşayabilir. Bu tereddütlere hiç gerek yoktur. Kapsamlı bir araştırma sonucunda size uygun en iyi Kanada şehrinde eğitim alabilirsiniz.

Bazen öğrenciler arasında dil şehri için tercih edilmesi gereken monoton tek bir yer olabilir. Öğrencilerin, herkesin gittiğine değil de kendileri için en uygun olan ülkeye gitmeleri gerektiği düşüncesini kafalarında oluşturmaları gerekmektedir. Bu nedenle, eğitim dışında, şehri canlı yapan ilginç eğlence etkinlikleriyle birlikte Kanada’nın kültürünün ve güzelliğinin tadını çıkarmayı da düşünebilirler.

En iyi öğrenci Şehirler – Dünya Sıralaması (2018)

Kent                 Dünya Sıralaması

 • Montreal                        4
 • Vancouver                    17
 • Toronto                         13
 • Ottawa                          46
 • Quebec                          88

Montreal en iyi 10 öğrenci şehri arasındadır. Kuzey Amerika’da hala 1 numaradır.

Burada, şehir çeşitliliği, ulaşım kolaylığı, güvenlik, iş olanakları ve öğrenci algısı popüler Kanada şehirleri için tartışılan faktörlerdir.

Kanada’ya gelen uluslararası öğrenciler farklı kültürleri tanıma şansına ve yeni diller öğrenmeye başlayacaklardır. Çeşitlilik, öğrencilere çok kültürlü olma ve yeni deneyimler kazanabilme fırsatı sunar.

MONTREAL

Montreal her yıl 350.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Temel olarak öğrencilere kaliteli eğitim ve çok sayıda uluslararası öğrenciyi ülke nüfusuna kazandırdığı bilinmektedir.

Montreal, Fransızcanın resmi dil olarak kabul edilmesinden dolayı iki dilli olarak bilinmektedir. Oldukça sağlam bir temele sahiptir.

Montreal, dünyanın farklı bölgelerinden gelen göçler nedeniyle kozmopolit bir şehir gibi görünür. Zengin Montreal kültürünü temsil etmek için kültürel festivaller, eğlence için komedi ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Şehrin Dili

İstatistiklere göre (2014) Montreal’deki toplam nüfus 17,5 milyondur. En büyük etnik grup, Montreal’de bulunan köken bakımından Avrupa kökenli olup, dil olarak Fransızca konuşan nüfus kesimini içermektedir.

Nüfusun yaklaşık% 57’si Fransızca,% 28.5 ile İngilizce ve %20’si  diğer dillerde konuşuyor. İnsanların yaklaşık% 56’sı hem İngilizce hem de Fransızca bilmektedir.

Ulaşım Kolaylığı

Montreal’in iyi bir ulaşım ağı var. Öğrenciler için, şehri keşfetmenin en uygun ve kolay yolu toplu taşıma araçlarıdır. Şehrin her noktasına erişim kolaylığı için 200 otobüs güzergahı ve 50’den fazla metro istasyonu inşa edilmiştir.

Toplu taşıma aracı olarak metro ve otobüsler oldukça ucuzdur. Otobüsler bilet veya opus kartı kabul eder. Bixi Bikes ise şehri bütün gün değil bir süre keşfetmek için kullanılabilir.

Emniyet

Montreal dünyanın en güvenli şehirleri arasında yer almaktadır. Dünya sıralamasında en güvenli şehirler içinde 17. sıradadır.

Yankesici, soygunculuk, dolandırıcılık ve kadın gezginlerin riskleri göz önüne alındığında, Montreal’deki genel risk faktörü oldukça düşüktür.

İstihdam Olanakları

Montreal’in çok fazla iş imkanı var ama Fransızcası yeterli olmayanlar bir adım geri kalmak zorunda kalabilirler. Fırsatlar sınırlı olsa da, Montreal, aynı zamanda sadece İngilizce dilini bilmenizin yeterli olduğu iş fırsatları da sunuyor.

Öğrenci Algısı

Öğrenciler, Montreal’i dostane ve uygun fiyatlı buluyorlar. İngilizce ve Fransızca dilleri, etnik köken, eğlence ve yemek Montreal’de mutlu olmanın temel nedenleridir.

VANCOUVER

Vancouver, Kanada’nın en pahalı şehirleri arasında ilan edildi. Yine de, Vancouver’ı öğrenci dostu şehir olarak nitelendirebiliriz. Sehir emniyeti açısından oldukça güvenlidir.

Vancouver, büyüleyici doğal güzelliği ve hoş ortamlarıyla tanınır. Bu aynı zamanda Kanada’ya kabul edilmek isteyen öğrencilere katkı sağlayan bir faktördür. Öğrenciler Vancouver’da kayak ve diğer eğlenceli aktüaliteler gibi maceralardan yararlanabilirler.

Şehir Çeşitliliği

Vancouver bir kültür, etnik köken ve din karışımıdır. Çeşitlilik gücü, canlılık ve refah olarak kabul edilir. Vancouver’da bulunan öğrencilerinin çoğunluğunu Avrupalılar (% 46,2) oluşturmaktadır ve bunu Çinler (% 27,7) takip etmektedir.

İngilizler, İrlandalılar ve İskoçlar, Vancouver’da bulunan en büyük etnik grubu oluşturur. Almanlar ikinci en büyük Avrupa grubudur ve bunu Çin takip etmektedir.

Ulaşım Kolaylığı

 • Vancouver’ın ulaştırma sistemi şunları içerir:
 • Hızlı Trenler
 • Otobüsler (Kıyı dağ otobüsleri Translink otobüs hizmetlerini yürütmektedir.)
 • SeaBus (Şehrin yolcu vapuru)
 • West Coast Express (Şehrin banliyö treni servisi)

İstihdam Olanakları

Vancouver, çalışanlarının profesyonel olarak geliştirilmesi için hizmetler sunar. Ayrıca, şehir iş – yaşam dengesine inanır. Bunun dışında emekli aylıkları ve sosyal yardımlar da beraber temin edilir.

Vancouver’da iş bulma şansınız oldukça yüksektir. Vancouver’da çalışanlara sunulanlar:

 • İlginç işler
 • Rekabetçi maaşlar ve kapsamlı fayda paketleri
 • Destekleyici çalışma ortamı
 • Profesyonel ve kariyer gelişimi için fırsatlar

Neden Vancouver

 • Kültürel açıdan zengin
 • İki dilden oluşan bir çevre
 • Dünya standartlarında eğitim
 • Mezun olduktan sonra iş tecrübesi
 • Doğanın güzelliği
 • Kaliteli yaşam

TORONTO

Toronto, yaşamın pahalılığı konusunda Vancouver ile de aynı çizgide ilerlemektedir. Ancak yine de, Toronto üniversitelerindeki öğrencilerin% 17’si yabancı ülkelerdendir.

Toronto ‘Kültür Merkezi’ olarak ele alındığında, Montreal ve Toronto başa baş rekabete girerler. Toronto tamamen yaratıcı insanlar, tarihi eserler, yemek festivalleri ve moda ve sanatla ilgili bir şehir çizgisindedir.

Dünya güvenli şehir sıralamasında Toronto 34. Sırada yer almaktadır. Büyük uluslararası ticaret üssü nedeniyle Toronto, Kanada’da okumak için öğrencilerinin ilgisini çekmektedir. Bu temel sayesinde, uluslararası öğrenciler iş fırsatlarında ve yarı zamanlı işlerde hız kazanmaktadır.

Şehir Çeşitliliği

Dünyanın en çeşitli kültür şehirlerini içeren Kanada, 140’tan fazla dili konuşulan 200 etnik gruba sahiptir. Toplam farklı nüfus 2,81 milyondur. Hollanda, Nepal ve Romanya küçük topluluklardayken Hindistan, Çin, İngiltere, İrlanda ve daha fazlası büyük kültürel grubu temsil etmektedir.

Ulaşım Kolaylığı

Toronto Transit Komisyonu (TTC) Toronto’daki ulaşım sisteminden sorumludur. Şehir içine metro, otobüs servisi ve sokak arabaları sunmaktadır.

Metro – Sık sık ve düzenli bir şekilde ulaşım hizmeti sağlar. Genellikle yoğun saatlerde yaklaşık 2 dakikada, diğer zamanlarda ise 5 dakikada bir metro bulabilirsiniz.

Tramvaylar – Bu taşıma şekli yer altından geçmektedir.

Otobüsler – Otobüsler diğer alanlarla aynı şekilde çalışır. Bazı duraklarda seyrek olabileceğinden veya hiç çalışmayacağından otobüslerle yolculuk planlamak önemlidir.

Emniyet

Torontoda emniyet endeksi % 81’dir. Dolandırıcılık dışında diğer tüm riskler göz önüne alındığında, kentte nadir suç işlendiği görülür.

Öğrenci Bakış Açısı

Toronto, Kanada’da sanat, iletişim, kültür ve ticaret merkezini temsil eder. Yaklaşık 3 milyon nüfusa sahip Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, diğer Kanada şehirlerinden daha fazla öğrenci çekmektedir.

Öğrenciler sadece derslerle sınırlı değil, geçim kaynaklarının tadını çıkarmak için de fırsatlara sahiplerdir. Çok kültürlü olan öğrenciler, bu şehirde zengin bilgi ve deneyimler edinme şansına sahip oluyorlar.

OTTAWA

Öğrenciler Ottawa’yı dünyanın en iyi öğrenci şehirleri arasında değerlendirdiler. QS anketi, Ottawa’nın göstergedeki mükemmel puanı kentin canlı öğrenci yaşamını, çeşitliliğini ve samimiyetini yansıtıyor.

Ottawa’da 4 mevsim yaşanır. Bunlar yaz, ilkbahar, sonbahar ve kıştır. Şehir, kayak ve paten gibi sporlarla birlikte harika bir kış festivali sunmaktadır.

Şehrin Çeşitliliği

Ottawa’nın dil bilim, etnik köken ve din alanındaki çeşitliliği şehri bir kozmopolit merkez yapar. Toronto’dan sonra Ottawa, göçmenler için en iyi ikinci şehirdir.

Toronto’da dört kişiden biri göçmendir. Göçmenlerin yaklaşık % 53’ü Asya ve Orta Doğu’dan, % 17’si Afrika’dan ve % 15’i ise Avrupa’dandır. Bu durum Ottawa’nın zengin kültürünün oluşma sebebini bize açıklamaktadır.

İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Çince ve Arapça gibi dilleri konuşan insanlar Ottawa’nın çeşitliliğini arttırmaktadır.

Ulaşım Kolaylığı

Ottawanın sabit hatlardaki otobüsleri, otobüs hatlarında yüksek frekanslı hızlı otobüs seferlerini, acil durum araçlarını ve hafif raylı ulaşım sistemlerini (O-Tren) içeren OC – Transpo olarak bilinen ödüllü toplu taşıma olanaklarını sunmaktadır. Ulaşım, şehrin kuzey – güney rotası arasında gerçekleşmektedir.

Engelliler için özel bir servis bulunmaktadır. Para Transpo adlı bir servis,  engelli kişiler için çalışmaktadır.

Bunların dışında, öğrenciler varış yerlerine yürümeyi ve bisiklete binmeyi tercih etmektedirler.

Emniyet

Güvenlik 75.12’lik yüksek bir değer göstermektedir. Ottawa’nın suç sayısının düşük olduğu düşünülse de, son 3 yıldan bu yana bu değerde bir artış yaşanmıştır. Suç oranı geçtiğimiz yıla göre % 5 artış göstererek Ottawanın  suç endeksini % 10 arttırmıştır.

Değerlerindeki artışa rağmen, Ottawa ülkedeki en düşük suç oranı sıralamasında hala dördüncü sırada yer almaktadır.

İstihdam Olanakları

Ottawa, Kanada’daki en büyük teknoloji parkına ve federal istihdam düğümüne sahiptir.

Statcan’a göre, Ottawa, 2018 yılı için sabit istihdam oranını % 64,6 olarak görmüştür. Aksine, işsizlik oranı ise son 31 yıla göre en düşük seviyelerdedir.

Ulusal olarak, işsizlik oranı Mayıs ayında % 5,8’tir.

QUEBEC

Quebec, Fransızca konuşulan bir ildir. Bu nedenle, Quebec Şehrinde ki baskın dil Fransızcadır. Aynı zamanda mimarisi ve Avrupa hissiyatı yasatması ile de bilinir. İngilizce konuşan nüfus şehirlerin %1.5’i kadardır.

Quebec Şehri, Kanada’nın en çok ziyaret edilen şehridir. Canlı festivalleri ile de bilinir. En büyük festival, kayak, buz kalesi ve heykel gibi etkinliklerin yer aldığı Kış Karnavalıdır.

Şehrin Çeşitliliği

2017 yılında şehrin nüfusu 531.902 idi. Quebec Şehri, Montreal’den sonra ikinci büyük metropol bölgesidir. Bunun dışında, Fransızca % 88 öğrenci tarafından konuşulurken, nüfusun % 5’i dilin zorluk seviyesinden dolayı Fransızca konuşamıyor.

Ulaşım Kolaylığı

Toplu taşıma araçları şiddetle tavsiye edilir. Her gün 350.000 kişi şehirden geçmektedir. Quebec şehri bisiklet dostudur.  Şehirde 170 km’den fazla bisiklet yolu bulunmaktadır. Buradaki öğrenciler çoğunlukla toplu taşıma araçları ile seyahat etmektedirler.

Emniyet

Montreal ve Quebec şehirleri son derece güvenli bölgelerdir. Şehir güvenlidir ancak çevresi açısından yine de dikkatli davranmakta fayda vardır.

Herhangi bir dini, etnik ve ırksal azınlığa dayalı ayrımcılık oldukça azdır.

İstihdam Olanakları

Çok fazla sayıda insan çalışır. Şehrin iş bulma imkanları sınırlıdır. İl 2019 yılında en düşük işsizlik oranına sahiptir. 2017 yılında işsizlik oranı% 4,9 civarındaymış. Şimdi ise % 3,9’dur. Geçen Aralık ayında % 0.5 gerilemiştir ve hala azalmaktadır.

Profesyonel danışmanlarımızdan yardım alarak daha detaylı ve doğru yönlendirme almak için turuncu formu doldurmanız yeterli olacaktır. alttaki bağlantıyı tıklayınız.

Ücretsiz Danışman

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: