Neden İrlanda’da Dil Eğitimi Almalıyım?

İRLANDA

İrlanda, Kuzey Atlantik’de bulunan bir adadır. İrlanda Büyük Britanya’dan, Kuzey Kanalı, İrlanda Denizi ve Aziz George Kanalı ile ayrılmıştır. İrlanda adasına yılda 7 milyon turist akın etmektedir. Lonely Planet seyahat rehberi, en son seyahat edilen yerler listesinde İrlandayı Dünyanın En Dost Ülkesi olarak adlandırmıştır. Ziyaretçiler, İrlanda halkının harika bir mizah anlayışı olduğunu, doğayla iç içe olduklarını ve gerçekten keyifli vakit geçirebildiklerini söylüyorlar.

İrlanda küçük bir ülke olmasına rağmen, görülecek ve yapılacak şaşırtıcı bir çok alanı var. İrlanda’nın kompak boyutu, ziyaretçilerin seyahat etmesini de oldukça kolaylaştırıyor. Yol boyunca karşılaşacağınız İrlanda yerlileri, dünyanın en dost canlısı insanlarından biri olarak ünlerini sürdürüyorlar. İrlandalıları tanımak, yaşam boyu bir arkadaş bulmak gibidir.

İrlanda’nın tarihi ve dünyaca ünlü kültürleri binlerce yıl öncesine uzanıyor. Çalkantılı toprak savaşlarından trajik kıtlıklara kadar ülkenin geçmişi, ziyaretçiyi büyüleyeceği garantilenmiş, çeşitli tarihi cazibe merkezleriyle tüm araziye yazılmıştır.

İrlanda halkı ülkeleriyle gurur duyuyor ve turistleri İrlanda’ya davet etmenin bir onur olduğunu düşünüyorlar.

NEDEN İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISINIZ ?

İrlanda, dünyanın her yerinden gelen dil öğrencileri için giderek daha popüler bir ülke haline gelmektedir. Günümüzde 130.000’den fazla öğrenci dil öğrenmek için İrlandayı seçmiştir. İrlanda, Avrupa’da bulunan 17.000’den fazla turist öğrencinin katıldığı bir araştırmaya katılarak, 2015 de öğrencilerini en memnun bırakan ülke olarak seçildi.

İrlanda, İngiliz dili sektörü için kalite güvencesi sunar. Avrupa’da İngiltere ve Malta’ya alternatif bir alternatif olarak görülür. Ek bir avantajı, İrlanda’nın Euro Bölgesindeki tek İngilizce konuşan ülke olmasıdır.

İrlandalı aksanın anlaşılmasının zor olduğunu düşünen insanlar ülkeye geldiklerinde hoş bir sürprizle karşı karşıya kalırlar. İrlanda’da, birçok İngilizce aksan olmasına rağmen, İngilizce konuşulan her ülkede olduğu gibi, çoğu İrlandalı, özellikle anadili İngilizce olmayan kişilerle konuşurken, açıkça ve yavaşça konuşur.

Dil öğrencilerini İrlanda’ya çeken bir diğer cazibe merkezi ise, İrlanda’da bulunan önde gelen küresel şirketlerle kariyer açısından bağlantı kurma fırsatıdır. İrlanda, Google, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi Avrupa Genel Merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Hala İrlanda’dan emin değil misiniz? İrlanda da dil eğitiminin ayrılmaz bir parçası olabilecek bazı yönleri bu makalede. Okumaya devam edin.

İrlanda’da hangi dili biliyorlar ?

İrlanda ülkesine aşina değilseniz, orada konuşulan ana dillerin farkında olmayabilirsiniz. Ancak korkmanıza gerek yoktur. İrlanda halkı arasında konuşulan en popüler dil İngilizcedir ve Gaelic (İrlanda’nın ana dili) yakın bir zamandan gelmektedir. Bazı eski topluluklar Gaelic konuşmayı tercih etse de, pek çok İrlandalı o dili tercih etmiyor. İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler, bu sürükleyici İngilizce konuşulan ortamdan büyük ölçüde yararlanabilir.

İrlanda Yerlileri Arasında Zaman Geçirmenin Katkıları Nelerdir?

Bazen bir dili öğrenmenin en iyi yolu, kendinizi her gün yerel İrlanda halkıyla etkileşime girebileceğiniz bir programa koymaktır. Bu sayede İngilizceyi çok daha pratik ve konuşkan bir şekilde öğrenebilirsiniz. İrlanda’da yer alan yerlilerin sıcak ve insancıl yapıları sayesinde bu adımı uygularken zorlanmayacaksınız. İrlanda’da hayatınızın en memnun günlerini geçirmeniz hiçte zor değil.

Cork Şehrinde Dil Öğrenin

Cork şehri İrlanda’nın ikinci büyük şehridir ve yerlilerin çoğu “İrlanda’nın gerçek başkenti” olarak adlandırmaktadır. Cork şehrinde, keşfedilmeyi benzersiz ve eğlenceli hale getiren şey eski ve yeni karışımı bir şehir olmasıdır. İrlanda’da kültürü aracılığıyla dil öğrenmek isteyenlerin, Cork merkezli bir programı düşünmesi akıllıca olacaktır. Ayrıca Cork’da bulunan birçok sanat galerisini, müzeleri ve Blarney Şatosunu (Blarney Taşına ev sahipliği yapan) ziyaret ettiğinizden emin olun.

Çalışırken İngilizce Öğrenin

Dil eğitimi programları genellikle tek başına veya eğitiminizin yanında verilmektedir. Dil eğitiminde pratik çalışma deneyimi ve uzmanlık kazanmak istiyorsanız, programınızın tamamlanmasından önce veya sonra kariyer yardımı sunan programları arayın. Bu, ayağınızı kapıya sokmak ve İrlanda’daki potansiyel kariyerinize başlamak için harika bir yol olabilir.

Çeşitli Seçenekler

Her program, program uzunluğundan, yoğunluk seviyesinden ve konumundan dolayı farklılıklar gösterir. İrlanda’da daha uzun bir süre dil öğrenmek isteyen öğrenciler için, ilgi duyabilecekleri birçok seçenek mevcuttur. Dil öğrenmeye yeni başlayanlar için de başvuruda bulunabilirsiniz, çünkü bazı programlar dil öğretmeye temelinden başlar. İrlanda’daki dil eğitimi programları söz konusu olduğunda, olanakların bol olduğunu görebilirsiniz.

Dil öğrenecek olmanın olasılığı hem eğitim hem de profesyonel bakış açısından heyecan vericidir. Ancak İrlanda’da kaldığınız süre boyunca mekanların, kültürlerin ve insanların tadını çıkarmak için zaman ayırmayı unutmayın. İrlanda’daki mükemmel sürükleyici dil programı, size çok farklı anılar katabilir. Bitmesini istemeyeceğiniz bir dil kursu için İrlandayı tercih edebilirsiniz.

Sizde İrlanda da hem eğitim hem de çalışmak isterseniz Uzman Danışmanlarımızdan Yardım alabilirsiniz. yandaki bağlantıyı tıklamanız yeterlidir. okul seçenekleri ve turuncu formu doldurarak ücretsiz ve Profesyonel Danışmanlık Alın

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: