Avustralya’da Dil Eğitimi için Tercih Edilecek En iyi 6 Şehir

Avustralya’daki En İyi Altı Öğrenci Şehri

Avustralya çarpıcı mekanlar içeren, öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan yurtdışında eğitim alınabilecek en cazip yerlerden biri olarak göze çarpmaktadır.

Avustralya’daki en iyi öğrenci şehirleri özellikle öğrenci karma düzeyi, istenebilirlik ve işveren aktivitesi ölçütleri göz önüne alındığında çok güçlü puanlar almaktadır. Avustralya’daki altı şehrin ikisi dünya sıralamasının ilk beşinin içindedir. ABD ve İngiltere gibi, Avustralya şehirleri de karşılanabilirlik konusunda yanıltıcı olma eğilimindedir, ancak birçok öğrenci için bu fiyat etiketine değdiği kanaatindedir.

Avustralya’da öğrenci hayatı yaşayabilmeniz için size uygun olabilecek en iyi altı şehri makalemizde topladık. Avusturalya öğrenci şehirleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Melbourne

Melbourne, bu yıl Paris tarafından düzenlenen En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamasında ikinci sırayı aldı.  Avustralya’nın kültürel başkenti olarak bilinen Melbourne, özellikle canlı müzik, komedi veya spor etkinlikleriyle ilgileniyorsanız sizin için yapılacaklarla dolu bir şehir olacaktır. Şehir, uluslararası sıralamada yer alan yedi üniversiteye ev sahipliği yapar ve ‘öğrenci karışımı’ için tüm endekste en iyi puanı elde etmiştir.

Melbourne’da öğrenci hayatıyla ilgili en iyi şeyler arasında çok kültürlü değişim yaşanmış olmasıdır. Güzel plajları ve yüksek yaşam standardı ile Melbourne, The Economist tarafından dünyanın en yaşanabilir şehri olarak derecelendirilmiştir. Aynı zamanda şehir, sunulan (pahalı) eğitimin prestijini yansıtan hem ‘sıralama’ hem de ‘işveren faaliyeti’ kategorilerinde Avustralya’nın en yüksek sıradaki şehridir.

Sydney

Sidney, Avustralya’nın en büyük ve En İyi Öğrenci Şehirler endeksinin dördüncü sıradaki şehridir. Aynı zamanda ekonomi ve finans merkezidir. Avustralya’daki öğrenciler için en iyi şehirler listemizde en üst sıralarında yer alan Sidney, paradisiacal plajlar ile birleştiğinde yüksek yaşam kalitesinin kazanmaktadır. Şehir aynı zamanda ‘öğrenci karması’ için iyi bir sıralamada yer alıyor, uluslararası çaptaki beş üniversitesindeki öğrencilerin dörtte biri yurtdışından geliyor. Keyifli bir öğrenci deneyimi sunmanın yanı sıra, şehir, QS World University Rankings® 2015/16’da ikisi de ilk 50 arasında yer alan Avustralya’nın en saygın üniversitelerinin bazılarına ev sahipliği de yapmaktadır. Ayrıca işverenler kesinlikle Sidney’deki bu prestijin farkına vardılar; çünkü Sydney aynı zamanda işveren faaliyetleri açısından oldukça gözde bir şehirdir.

Canberra

Avustralya’nın başkenti Canberra, Avusturalya’nın en iyi öğrenci şehirlerini derlediğimiz bu makalemizin olmazsa olmazlarından biridir.  Canberra da yukarıda değindiğimiz şehirler gibi ‘öğrenci karışımı’ kategorisinde çok iyi bir puan almıştır. Canberra büyük ve uluslararası çapta çeşitli öğrenci nüfusunu yansıtan oldukça kapsamlı bir şehirdir. Canberra’nın en güçlü ikinci puanı ise ‘tercih edilebilirlik’ kategorisindedir. Canberra Avustralya’nın deniz kenarına yürüme mesafesinde olmayan birkaç ana yerleşim yerinden biri olsa da, kendine ait (insan yapımı) gölü dahil olmak üzere birçok cazibe merkezi vardır.

Adelaide

Avustralya’nın beşinci büyük kenti, Adelaide dünya geneli en iyi öğrenci şehirleri sıralamasında 26. Sıradadır. Adelaide güney kıyısında yer alan, çekici geniş bulvarları, açık alanları, park alanları ve kolayca gezilebilir şehir merkezleriyle ünlüdür. Şehir, güzel plajlara ve adalara yakın olmasının yanı sıra, Adelaide Tepeleri’ne de kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır. Adelaide tepeleri; yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, vahşi yaşamı izlemek veya Avustralya’nın en iyi şaraplarından bazılarını ürettikleri üzüm bağlarına yakın örneklemek için idealdir. Adelaide, geniş ve çeşitli bir öğrenci popülasyonuyla ‘öğrenci karışımı’ kategorisinde puanlar almıştır

Perth

Avustralya’da öğrenci olmak için tercih edilebilecek en iyi şehirlerden bir diğeri ise batı sahilinde, Sydney ve Melbourne gibi yerlerden 2.000 mil uzaklıkta bulunan Perth şehridir. Perth şehri dünya geneli en iyi öğrenci şehirleri sıralamasında 36. Sırada yer almaktadır. 2 milyondan fazla nüfusa sahip bir eyalet başkentinden bekleyeceğiniz tüm kültürel, mutfak ve eğlence mekanlarını sunan Perth, aynı zamanda pastoral bir iklime ve göreceğiniz en çarpıcı plajlara ve park alanlarına erişim imkanı sunmaktadır

Gold Coast

Avustralya’daki en iyi öğrenci şehirlerimizin finali Gold Coast şehridir. Bu şehir daha önceden duymamış olabileceğiniz , kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken yeni yeni canlanan bir şehirdir. Şehir dünya geneli en iyi öğrenci şehirleri sıralamasında 69. Sırada yer almaktadır. En İyi Öğrenci Şehirleri içerisinde yer alan Gold Coast Queensland, Brisbane şehrinin güneyinde yer almaktadır. Gold Coast 52 km altın kuma ve yılda 300 güneşli güne sahiptir. Hatta ‘Surfer’s Paradise’ adlı bir banliyösü da vardır. Aslında, sörfçüler ve genel plaj hayranları burada kendilerini evlerinde hissedeceklerdir. Ayrıca Gold Coast’un Dünyadaki En İyi Öğrenci Şehirler endeksinin ‘arzu edilebilirlik’ kategorisinde en yüksek puanı alması hiçte şaşırtıcı değil. Ayrıca şehirde tüm gökdelenlerin uzağında, “altının arkasındaki yeşil” olarak adlandırılan, çevresindeki kırsal hinterland, çok sayıda dağ, doğal kaya oluşumları ve şelalelerin bulunduğu üç milli park bulunmaktadır.

Avustralya’da Dil eğitimi almak için ücretsiz Danışmanlık alabilirsiniz.
Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: