İspanya’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek En İyi 8 Öğrenci Şehri

İspanya’da Dil Eğitimi

En güneyde bulunan, çoğunlukla Castiliano konuşan bir ülke olan İspanya, her yıl yaklaşık 26.300 uluslararası öğrenciyi cezbetmektedir. Dinamik şehirleri, taklit edilemez kültürü, gotik mimarisi ile İspanya oldukça gözde bir ülkedir. İspanya öğrencilere yiyeceklerindeki sarhoş edici lezzetleri ve yoğun dil öğrenme fırsatları ile karakterize edilen bir dizi yurtdışı programı sunmaktadır.

Ancak ülkenin çeşitliliği göz önüne alındığında, İspanya’da hangi şehri seçeceğiniz de önemli. İspanya’da eğitim alabileceğiniz en iyi şehirlerin listesini, makalemizde topladık. Daha fazla bilgi almak için makalemizi okumaya devam ediniz.

Seville

Endülüs’ün başkenti olan süslü Alcázar kale kompleksine, Plaza de Espana’ya, 18. yüzyıldan kalma Plaza de Toros de la Maestranza boğa güreşine ve Gotik Seville Katedrali’ne ev sahipliği yapan Seville, iyi korunmuş bir İspanyol kültürünün mekânıdır. Aynı zamanda ulusal Flamenko dansının kökeninin de Seville şehrine dayandığı iddia edilmektedir. Kısacası Seville tam bir kültür yurdudur.

Öğrenciler için Seville, Madrid ve Barselona gibi şehirlere nazaran daha cüzdan dostu bir alternatif olarak görülmektedir. Ayrıca Seville, Lonely Planet’in Best in Travel 2018 listesinde en üst sıralarda yer almıştır.

Seville’deki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • CEA Yurtdışı Eğitim ile Al-Andalus Kültürünün Kalbi Üzerine Bir Araştırma
 • SPI ile İspanyol Daldırma ve Kültürel Liderlik Deneyimi (Lise öğrencileri için ideal!)
 • ISA ile Sevilla’da Yurtdışında Eğitim

Barcelona

Madrid şehrinden sonra ikinci büyük olan kozmopolit Barselona şehri , Catalunya bölgesinin başkentidir. Barcelona, büyük ölçüde efsanevi Antonio Gaudí tarafından yaptırılan rakipsiz sanat sahnesiyle tanınan ve hareketli gece hayatı bölgeleriyle bezeli bir şehirdir.

Turizm nedeniyle, Barselona çalkantılı bir erime potasıdır, böylece öğrenciler kültürlerin ilginç bir karışımını izleme fırsatı elde edebilirler.

Barselona’daki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • Barselona’da IES Yurtdışı ile Liberal Sanatlar ve İşletme Eğitimi
 • Yurtdışında AIFS Çalışması ile İspanya’da Bir Sömestr veya Akademik Yılı Eğitimi
 • Barselona’da CIEE ile İleri Liberal Sanatlar Çalışmaları

Madrid

Madrid , sadece İspanya’da değil, dünyaca tanınmış üniversiteleri ve genel erişilebilirliği sayesinde yurtdışındaki en popüler eğitim ve çalışma yerlerinden biridir.

Madrid, öğrencilere dolaşması kolay bir metro sistemi, günün ve gecenin her saatinde yemek ve ülkenin herhangi bir yerinde seyahat etmek için rahat ulaşım sunar. Eğitim almak için Madrid şehrini seçen öğrenciler, şık bulvarları, bakımlı parkları ve zengin depoları oldukça sık olarak göreceklerdir.

Tek dezavantajı Madrid’in oldukça pahalı olması ve turistlerin akınından dolayı yerel halkın geleneklerin biraz azalmasıdır. Madrid şehrinde Seville şehri gibi korunmuş bir kültür görmek oldukça zordur.

Madrid’deki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • IES Yurtdışı ile Madrid’de Dil ve Alan Çalışmaları
 • EF ile Yurtdışında Dil Kursları
 • USAC ile Madrid’de Yurtdışında Eğitim

 Granada

Sierra Nevada dağlarının eteklerinde bulunan Granada’nın tarihi geçmişi; Mağribi işgaline tarihlenen ortaçağ mimarisinin duvarlarında ve Generalife bahçelerinin topraklarında gizlenmiştir.

Ernest Hemingway bir keresinde, “İspanya’da yalnızca bir şehri ziyaret edecekseniz, burası Granada olmalı” demiştir. Ülkedeki en kalabalık öğrenci şehirleri arasında yer alan Granada, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Şehirde ilginç bir yasa bulunmaktadır. Granada da her bira satın alındığında, alan kişiye ücretsiz bir tapas tabağı hakkı kazandıran bir yasa vardır.

Granada’da Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • Sol Eğitim ile Granada’da Yurtdışında Eğitim
 • Yurtdışında AIFS Eğitimiyle Granada’da Akademik Bir Yıl veya Sömestr Eğitimi
 • API ile Universidad de Granada’da Yurtdışında Eğitim

Valensiya

Valencia, üniversiteleri ve ün salmış işletme okulları ile tanınır. İsim yapmış okulların bulunması, öğrencileri liman kentine çeken en önemli faktör olabilir.

Diğer bir seçenek sunacak olursak belki de insanları Valensiya şehrindeki güzel girdabın içine çeken şey, festivaller ve plajlardır. Örneğin Las Fallas,  her martta düzenlenen devasa bir festivaldir ve özellikle yakındaki Albufera Park’ta, göllerin ve yürüyüş parkurlarının yer aldığı sulak alanların bulunduğu belli başlı plajlar vardır. Oldukça büyük ilgi gören bu yerler eğitim için gelen öğrencileri de kendine hayran bırakmaktadır.

Valencia’daki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • ISA ile Valensiya’da Yurtdışında Eğitim
 • EUROACE ile İspanyolca ve Kültür Programı
 • FSU Yurtdışı Eğitim ile Valencia’da Geniş Müfredat Programı

San Sebastián

Yerel şarapları ve ısırık büyüklüğünde bölgesel spread’leri eşleştiren pintxo barlarla dolu geniş sarışın plajları ve parke taşlı caddeleri olan dağlık bir tatil beldesini andıran çok çekici bir şehirdir San Sebastian.

Fransa’nın hemen güneyinde, kuzeydoğu kıyı kenti olan San Sebastián, 180.000’den fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır. San Sebastián İspanya’nın kalabalık şehirlerine nazaran çok daha rahat bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu, öğrencilerin kendilerini gerçekten İspanyol kültürüne sokabilecekleri anlamına gelmektedir. Kalabalığın içinde kaynaşamamak riskinin bulunmadığı daha içten daha samimi bir şehirdir San Sebastian. San Sebastián, Bask bölgesinin bir parçasıdır, bu nedenle öğrenciler biraz da Bask dili olan Euskadi’yi de öğrenebilirler. Bu öğrenciler için oldukça iyi bir avantajdır.

San Sebastián’da Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • SPI ile San Sebastián’da İspanyol Daldırma ve Kültürel Liderlik (Lise öğrencileri için ideal!)
 • USAC ile San Sebastián’ı Keşfedin ve Bask Ülkesinde Yurtdışında Eğitim Alın
 • Yurtdışında Canlı Dillerle San Sebastián (İspanya’da İspanyolca Öğrenin)

 Alicante

İspanya’nın güneydoğu Costa Blanca’sında, sarışın plajlara ve yeşil parklara sahip Alicante, bir liman kenti olmakla birlikte Alicante eyaletinin de başkentidir. Eskiden bu yana Alicante renkli evleri ve daha renkli bir yemek ortamıyla dolu bir şehirdir.

Öğrencilere, ekonomik olarak çok zorlamayacak, yaya dostu bir bölgede bulunan Alicante Üniversitesi’nde birinci sınıf eğitim olanakları sunulmaktadır.

Alicante’deki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • CEA ile İspanya’nın Alicante kentinde Yurtdışında Eğitim Alın
 • Alicante’deki İspanya Çalışmaları Programları (UA)
 • USAC ile Alicante, İspanya’da Yurtdışında Eğitim Alın

Cadiz

Cadiz şehri İspanya’nın güneybatısındaki antik liman kenti olup aynı zamanda da eyaletin başkentidir. Aynı zamanda şehir,  İspanyol Bourbonlarının katılımından bu yana 100’den fazla gözetleme kulesi ile İspanyol Donanması’na ev sahipliği yapan ticaret üssü konumundadır.

Cadiz Katedrali, Cadiz gibi 18. yüzyıl, vista ve 18. yüzyıl neoklasik mimarisine dayanan, iyi korunmuş arkeolojik kalıntılarla dolu olan, Batı Avrupa’daki en eski, ve daima yaşayan olarak kabul edilmektedir. Cadiz şehri, öğrencilerin İspanyol tarihini yeniden yaşamaları ve Cadiz Üniversitesi’ndeki dili yaşamaları için fantastik bir şehir seçeneği olarak karşılarına çıkmaktadır.

Cadiz’deki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • K2 Internacional ile Cádiz’de İspanyolca Kursları
 • Villanova’da Yoğun İspanyolca Dil ve Kültürel Eğitim
 • Yurtdışında Athena Çalışması ile Cádiz’de CLIC’de Yurtdışında Eğitim

İspanya’da hangi şehri seçerseniz seçin, neden bu ülkenin dünyadaki en popüler yurtdışı eğitim hedeflerinden biri olduğunu anlayacaksınız…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: