İtalya’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek En İyi 7 Şehir

İtalya’da Dil Eğitimi 

İtalya, Kaliforniya’dan daha az bir kilometrekareyi kapsar, ancak nispeten küçük olan bu güney Avrupa ülkesi, sanat, kültür, mutfak, tarih ve doğal güzelliğe gelince bir dünya lideri olarak sayılabilir. Besteci Giuseppe Verdi’nin yazdığı, çarpıcı güzellik ve çekicilik mekanı olan İtalya gibi başka hiçbir yerin olmadığını kanıtlayacaktır: “Eğer İtalya’ya sahip olursan evrene sahipsindir.”

Bu nedenle, İtalya , yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için son derece popüler bir destinasyondur.

Gerçekten, herhangi bir İtalyan şehri, sanat, dil, yemek ve kültürde benzer bir çarpışma kursu sunacaktır. Her varış noktası, benzersiz bir İtalyan deneyiminin kendine özgü bir türünü sunmaktadır. İster geçmiş ister gelecek, iş veya sanat, büyük şehir yaşamı veya sakin kırsal manzaraya odaklanmak isteyen bir öğrenci olun, bu yedi şehir her tarzdan öğrenciyi kapsamaktadır.

Floransa (Yemek, Sanat ve Kültür)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Floransa

Floransa, İtalyan rönesansının beşiği, yurtdışında okuyan öğrenciler için dünyanın en popüler destinasyonlarından biridir . Floransa’da Firenze , sanat ve sanat tarihi ile ilgilenen herkes için eşsiz bir deneyim sunuyor.

Şehrin içinden geçen rahat bir yürüyüş yapmak, kentin tarihi çekirdeğindeki hemen hemen her sokağa hitap eden mimarisi ve heykeliyle karşılaştıracaktır sizi. Şehirde Ponte Vecchio, Duomo, Piazza della Signoria ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Ayrıca, Uffizi, Galleria dell’Academia, The Bargello, Palazzo Vecchio, vb. gibi düzinelerce müze ve tapınak vardır.

Şehrin yurtdışındaki sayısız çalışma programı, deneyiminizi sanat tarzınıza ve aradığınız seviyeye göre düzenlemenizi sağlar. Yemek sahnesi, kentin sanatsal sunumlarına rakip olur ve Floransa’yı yiyecek, şarap ve gastronomi ile ilgilenen öğrenciler için rakipsiz bir yer haline getirir. Şehrin göbeğinde bulunan Santa Maria Novella tren istasyonuyla, Roma’ya, sahile, Toskana’nın büyüleyici yamaç kasabalarına ve diğer noktalara giden bir trene ulaşmanız  da oldukça kolaydır.

Floransa’daki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • SAI ile FUA’da Yurtdışında Eğitim
 • AIFS ile Floransa’da Bir Sömestr veya Akademik Yılı Eğitimi
 • CAPA ile Floransa’da Eğitim veya Yurtdışında Stajyerlik Yapma Fırsatı

Roma (Modern Ama Tarihi Bir Başkent)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Roma

İtalya’nın başkenti Roma’da tarih ve modernite çarpışmaktadır . UNESCO dünya mirası olan ve büyük Roma İmparatorluğu’nun tek seferlik kalbi olan Roman Forumu – eskiden kalma tarihine sahip çıkıyor. Bu yapı MÖ 753’e kadar uzanmaktadır.

Bu unsurlar bir araya gelerek Roma’yı hem İtalyan tarihi hem de modern ticaret ve kültür üzerine derinlemesine gitmek isteyen öğrenciler için ideal bir yer haline getirmektedir. Ülkenin geri kalanını trenle keşfetmek veya hafta sonu gezileri için diğer ülkelere uçmak istiyorsanız, Roma’nın kolay bir başlangıç ​​noktası olduğunu bilmenizde fayda var.

Roma aynı zamanda dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan’a da ev sahipliği yapmaktadır. Dine ilgisiz olanlar bile, 109 dönümlük şehir devletinden, Sistine Şapeli, Laocoön ve Oğulları ve Aziz Petrus Bazilikası gibi dünyanın en ikonik sanatlarından bazılarını barındıran Roma Katolik Kilisesi’nin koltuklarından etkilenecektir.

Roma’daki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • SAI ile John Cabot Üniversitesi’nde Yurtdışında Eğitim
 • Yurtdışında IES ile Roma’da Eğitim Dili ve Alan Çalışmaları
 • CEA ile Roma’da Eğitim

Milan (İş, Moda ve İtalyan Sanatı)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Milan

Milan, İtalya’nın Roma’dan sonraki en büyük ikinci şehri olan kuzey metropolü, moda, tasarım, ticaret, medya, araştırma, finans, sağlık ve sanat dünyasıdır. Milan bu nedenle, bu konulardan herhangi biriyle ilgilenen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Yedi büyük üniversiteye ve 185.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Milan, aynı zamanda ülkedeki yüksek öğrenimin de başkentidir. Milano’da okumayı seçerseniz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle zengin ve zorlu bir akademik sahneye girmiş olursunuz..

Ancak bu uluslararası tecrübeye rağmen, Milanda büyük bir titizlikle hala ana dil olan İtalyanca konuşulmaktadır. Lombardiya bölgesinin başkenti olan şehir, Vinci’nin Son Akşam Yemeğine, ünlü opera binası La Scala ve dünyanın en büyük gotik katedrali olan Duomo di Milano’ya ev sahipliği yapmaktadır. Yemek sahnesi Lombardiya’ya özgüdür ve makarnadan daha fazla pirinç içerir. (polenta, risotto ve dana eti gibi ağır etler gibi ikonik yemekler içerir.)

İsviçre sınırından sadece bir saat uzaklıkta bulunan Milan, komşu ülkeleri ve çarpıcı İtalyan Alpleri bölgesini keşfetmekle ilgileniyorsanız Milan sizin için güzel ve anlamlı bir seçim olacaktır. Bölgenin doğal güzelliği kentin karmaşasına karşı bir denge sağlarken, ünlü Como Gölü’ne kısa bir tren yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.

Milano’daki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • IES Yurtdışı ile Milano’da İşletme Çalışmaları
 • SAI ile Milano’daki NABA’da eğitim
 • CAST Alimenti ile Milano’da Mutfak Sanatları Eğitimi

Siena (Toskana’nın Kalbinde Tarih ve Dil)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Siena

Siena, özüne dayanan bir Toskana deneyimi sunar. Bölgenin kalbinde, Floransa’nın güneyinde sadece bir saat on beş dakika uzaklıkta bulunan Siena, İtalyan geleneğine güçlü bir şekilde dayanan pitoresk bir ortaçağ kentidir.

Siena’nın şehir merkezi, Siena Katedrali, Piazza Salimbeni ve daha önce de orta çağlardan beri süren iki yıllık bir at yarışı olan ünlü Palio di Sienna’ya ve Piazza del Campo gibi turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Palio’ya ve çevresindeki kutlamalara tanık olan öğrenciler, bu deneyimi yaşamlarının en unutulmazlarından biri olarak adlandırıyor.

300.000’den az nüfusa sahip olan Siena, Floransa, Roma ve Milano gibi yurtdışındaki büyük şehirlerden çok daha küçüktür. Siena kişiye orantılı bir şekilde rahat bir yaşam temposu sunar. Yine de, yurtdışında eğitim programları talepkar ve sürükleyicidir. Siena’da okursanız, şehri bu kadar özel kılan unsurların direği olan dil, mimari, sanat ve tarihe odaklanın. Emin olun Siena şehrinden pişman olmayacaksınız.

Siena’da Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • CET ile Siena’da Yurtdışında Eğitim
 • IES Yurtdışı ile Toskana Yurtdışında Eğitim
 • Yurtdışında GEO Eğitimiyle

Venedik (İtalya’nın Masal Kentinde Yerli Gibi Yaşamak)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Venedik

Venedik , peri masallarını andıran bir şehirdir. 118 küçük adanın bir araya gelmesi ile oluşan, tamamen fantastik bir şekilde tasarlanmış bir şehirdir. Venedik’e her yıl efsanevi kuzey kentinde okumak amacıyla gelen binlerce öğrenci vardır. Venedik’te eğitim almak için sunulan fırsatlar gerçek ve oldukça fazladır.

Venedik’te yurtdışında eğitim almayı tercih ederseniz, kentin ünlü mimarisi, antik tarihi ve eşsiz şehir planlaması etrafında tasarlanan kurs çalışmalarını seçebilirsiniz. Ayrıca Venedikte düzenlenen Piazza San Marco, Sighs Köprüsü ve Doge Sarayı’na gezilere de katılmayı ihmal etmeyin. Önemli bir turizm merkezi olan Venedik’i yerel düzeyde tanımak zor olabilir, bu nedenle yurtdışında geçirdiğiniz dönem boyunca daha derin bir kültürel bilgi elde etmek için ev sahibi bir aile ile birlikte kalmayı deneyin.

Venedik’te eğitim görürseniz günlük yaşam, Venedik’i birbirine bağlayan kanalların ve yürüyüş yollarının etrafındaki uzun yürüyüşlerle geçecektir. Belirli günlerde ise bazı şehir alanlarının su altında kaldığını görmek için gelgitleri izleyebilirsiniz. Venedik yıl boyunca nefes kesiciyken, bahar döneminde çok daha canlı olur. Bahar dönemi boyunca yurtdışında eğitim görürseniz, kentin ünlü Carnivale’sine katılabilirsiniz, iki buçuk haftalık kostümler, maskeler, partiler ve geçit törenlerini  şehre çeken kutlamalara katılabilirsiniz.

Venedik’teki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • AIFS ile Venedik’te Avrupa Sanat ve Mimarisi Programı
 • Avrupa Kültür Akademisi ile Venedik’te Mimarlık ve Tasarım Eğitimi

Bologna (Tarihi Bir Yüksek Eğitim Merkezi)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Bologna

Bu kuzey şehri, İtalya’nın seçim bölgeleri arasında olmasa da, Bologna’daki eğitim fırsatları gerçekten dünya standartlarındadır. 1088 yılında kurulan Bolonya Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul edilir ve Orta Çağ boyunca Avrupa çapındaki öğrencileri kendine çekerek itibarını artırmıştır.

Bu akademik mükemmellik ve öğrenci çeşitliliği geleneği bugün devam etmektedir. Genellikle Bolonyada, dünyanın dört bir yanından öğrenciler, iş dünyası, siyaset, ekonomi ve finans gibi daha geniş konuların yanı sıra İtalyan tarihini, dilini ve edebiyatını keşfedecekleri dersleri alır.

Bolonya, Etrüsk dönemi tarihi etrafında yer alan büyüleyici ve şirin bir yerdir. Yemek kültürü, Bolognese soslu makarna ve Parmigiano Reggiano gibi geleneksel yerel yemeklerde uzmanlaşırken, merkezi konumu Floransa, Venedik, Milano ve her iki kıyıya kolay erişim sağlamaktadır.

Bologna’daki Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • USAC ile Bologna’da Reggio Emilia Programı
 • Academya Lingue Bologna

Taormina (Doğa İtalya’nın Güneyinde Kültürle Buluştu)

İtalya’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Şehirler: Taormina

İtalya’daki denizaşırı programların büyük çoğunluğu Roma’nın kuzeyinde gerçekleşiyor, bu da birçok öğrencinin ülkenin büyüleyici güney kültürünü kaçırdığını gösteriyor. Bu programlar Sicilya’nın doğu kıyısında bulunan Taormina’yı özel bir destinasyon yapmaktadır.

Taormina Antik kenti, bugün günümüzde çağdaş ve klasik konserlere, caz, opera, bale, oyun ve uluslararası bir film festivaline ev sahipliği yapan 2000 yıllık bir Greko-Romen tiyatrosu olan Teatro Antico di Taormina da dahil olmak üzere birçok antik hazineye ev sahipliği yapmaktadır.

İtalya’nın üç aktif volkanından biri olan Etna Dağı Taormina şehrine sadece 45 dakika uzaklıktadır. Şehirden yanardağın silüetini görmek mümkündür. Hafta sonlarınızı, yüzebileceğiniz, şnorkel, balık, yelken ve Akdeniz güneşini içinize çekebileceğiniz İyonya Denizi’nin el değmemiş plajlarında geçirebilirsiniz. Bu şehirde çoğu işletme aileye ait kalır, yemek pişirme genellikle yerel malzemelerle yapılır ve İngilizce yaygın değildir. Bu durum öğrencilerin yerel dili iyi öğreneceği anlamına gelir.

Taormina’da Popüler Yurtdışı Eğitim Programları:

 • API ile Taormina’daki Babilonia’da Yurtdışında Eğitim

İtalya’da nerede yurtdışında eğitim almaya karar verdiğiniz önemli değildir. Hangi şehrini tercih ederseniz edin kendinizi kültür, tarih, yemek, sanat ve doğal dünyaya sokma fırsatınız olacak. Bu yüzden şehir tercihim doğru muydu konusunda çok endişelenmeyin. Ülkeye tren ve otobüsle kolayca ulaşmak mümkündür. Benim tavsiyem, yurtdışında eğitim alıyorken mümkün olduğunca çok şey keşfedin!

İtalyada Dil Eğitimi İçin Profesyonel ve ücretsiz Danışmanlık almak İçin Tıklayanız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: